DMZ Bilişim Teknolojileri - Barracuda Account Takeover Protection

Barracuda Account Takeover Protection

Hesap Ele Geçirilmelerine Karşı Koruma

Hesap Çalınma Girişimlerini Algılayın, Önlem Alın ve Engelleyin

Her 7 Hesaptan 1’i Hesap Çalınma Girişimleri ile Karşı Karşıya Kalıyor

Hackerlar, kuruluşunuz içinde yatay olarak hareket etmek ve müşterilerinize ya da iş ortaklarınıza saldırmak için güvenliği ihlal edilmiş hesapları kullanmayı tercih eder.

Yapay Zeka Kullanarak Hesap Çalma Girişimlerini Tespit Edin Ve Düzeltin

İşletmeniz ve çalışanlarınızı ele geçirilmiş hesaplardan başlatılan hesap çalma girişimlerine ve saldırılarına karşı koruyun.

İş Ortaklarınıza Yönelik Yanal Kimlik Hırsızlığı/E-Dolandırıcılığı Saldırılarını Önleyin

Güvenliği ihlal edilmiş hesaplardan gönderilen sahte e-postaları işaretlemek ve izole etmek için kuruluşunuzdaki davranışsal, içerik ve bağlantı iletmede normal dışı davranışları belirleyin.

Saldırganları Açığa Çıkmış Posta Kutularının Dışında Kitli Bırakın

Saldırganların ele geçirilmiş hesaplara erişimini hızla engellemek ve yasal kullanıcıların erişimini tekrar sağlamak için düzeltme araçlarına erişimi kolaylıkla sağlayın.

İç ve Dış Saldırılara Karşı Koruma

Kurumsal hesapların çalınması riski, işletmeler için önemli ve yeni bir tehdit oluşturur. Hackerlar çalınan kimlik bilgileri aracılığıyla kurumsal e-posta hesaplarına erişim elde ederler ve bu hesapları, şirket içinde ve harici hedeflere yönelik sonraki hedefli saldırıları başlatmak için kullanırlar. Bu hesaplardan kaynaklanan hesap ele geçirme/çalma veya saldırıları, kimliğe bürünme tekniklerinden yararlanmadıkları için tespit etmek neredeyse imkânsızdır. Çünkü bu saldırılar meşru bir hesaptan geldiği için güvenilir bir kaynaktan geliyormuş gibi görünür. Aslında, geleneksel e-posta güvenlik çözümleri dahili trafiği bile görmez ve dahili olarak gerçekleştirilen bir saldırıyı durdurmanın bir yolu yoktur.

Önleme

Email Gateway'lerin kaçırdığı hedeflenmiş oltalama saldırıların sebep olduğu kimlik bilgileri kayıplarınının önüne geçin.

Algılama

Bir hesabın güvenliği ihlal edildiğinde BT'yi tespit edin ve uyarın.

İyileştirme

Güvenliği ihlal edilmiş bir hesap tarafından gönderilen tüm kötü niyetli e-postaları kaldırın ve engelleyin

Barracuda Account Takeover Protection

Kimlik Bilgilerinin Kaybolmasını ve Hesabın ele Geçirilmesini Önleyin

Barracuda, güvenliği ihlal edilmiş hesaplardan başlatılan hesap ele geçirme girişimlerini ve saldırılarını algılar. Yapay zeka, hem geçmiş hem de gelen verileri analiz ederek, dolandırıcılık amaçlı e-postaları işaretlemek ve karantinaya almak için kuruluşunuzdaki davranışsal, içerik ve bağlantı yönlendirme anormalliklerini tanımlar.Ayrıca, çalışanlarınızın parolalarını toplamaya çalışan hedeflenen kimlik hırsızlığını e-postalarını otomatik olarak engelleyerek, çalışan kimlik bilgilerinin ele geçirilmesi girişimlerini de önler.

Hesap Çalma İşlemini Devam Ederken Tespit Edin ve BT’yi Uyarın

Bir e-posta hesabının güvenliği ihlal edildiğinde ve hackerlar kurumun hesabının içine girdikten sonra, daha değerli hesapları ele geçirmek için yatay olarak hareket etmeye başlayabilirler. Saldırganlar, şirketinizin işleyişini öğrenmek için etkinliği izleyip takip eder ve bu bilgileri iş ortaklarınıza ve müşterilerinize yönelik saldırılar başlatmak için kullanır. Barracuda ile BT ekibiniz kullanıcılarınız e-posta hesaplarında olağan dışı oturum açma, gelen kutusu kurallarındaki değişiklikler ve dahili hesaplardan gönderilen kötü amaçlı e-postalar gibi şüpheli davranışlar konusunda uyarılır.
Barracuda Account Takeover Protection
Barracuda Account Takeover Protection

Hesap Devralmayı Düzeltin ve Zararlı E-Mail Mesajlarını Kaldırın

Hesabın ele geçirilmesi kuruluşlar için son derece tehlikeli olabilir ve tespit edildikten sonra hızlı bir şekilde düzeltilmesi gerekir. BT yöneticilerinin saldırganların ele geçirilmiş hesaplara erişiminin engellendiğinden, kötü amaçlı mesajların tanımlandığından ve alıcılara uyarı verildiğinden emin olması gerekir. Barracuda'nın hesap üzerinden ele geçirmelerine karşı iyileştirme aracı sayesinde yöneticiler, şirket içinde ele geçirilmiş hesaplardan gönderilen tüm e-posta saldırılarını silebilir ve harici alıcılara uyarı gönderebilir. BT ekipleri, artık kötü niyetli amaçlarla kullanılmamasını sağlamak için ele geçirilmiş hesaplardan gelen saldırganları hızla kilitleyebilir ve engelleyebilirler.