DMZ Bilişim Teknolojileri - Barracuda Email Encryption and Data Loss Prevention

Barracuda Email Encryption and Data Loss Prevention

E-Posta Şifreleme Ve Veri Kaybını Önleme

İşinizi Ve Verilerinizi Kolay, Otomatik Bir Şekilde Koruyun

E-Posta İletişimini Gizli ve Güvende Tutun

Hassas verilerin kaybı, yasal para cezalarına ve itibarın zarar görmesine neden olabilir. Barracuda Email Protection, e-posta iletişimini gizli tutmaya yardımcı olur.

Arşivlediğiniz Ya Da Gönderip/ Aldığınız Verileri Güvende Tutun

Geleneksel TLS tabanlı sistemler, e-postaları ve ekleri geçiş (in-motion) sırasında şifreler, ancak verileri depolandıkları tüm sunucularda (at-rest) şifrelemez. Barracuda, bulundukları her yerde tüm e-postalarınızı korur.

Granüler Şifreleme İlkeleriyle Uyumluluğu Basitleştirin

Barracuda, kredi kartı numaraları, sosyal güvenlik numaraları, HIPAA verileri, müşteri listeleri ve diğer özel bilgiler gibi hassas verilerin de ek güvenlik olmadan e-posta yoluyla gönderilmesini önlemek için içerik ilkeleri oluşturmasını ve uygulanmasını kolaylaştırır.

Şifrelemenin Ötesine Geçen Veri Korumasından Yararlanın

E-posta şifreleme, Barracuda tarafından kullanılan çeşitli veri koruma seçeneklerinden biridir. Giden e-posta, hassas verilerin sızmasını önlemek için taranır ve filtrelenir.

Geleneksel E-Posta Şifrelemesinin Ötesine Geçin

Bağımsız e-posta şifreleme hizmetlerini dağıtmak, yönetmek ve kullanmak kullanıcıların çok zamanını alabilir ve bu yüzden birçok kullanıcı işletmelerinin güvenli iletişim politikalarını atlamaya karar verebilir. Barracuda, son derece güvenli ve eksiksiz bir e-posta koruma çözümünün bir parçası olan basit e-posta şifrelemesi sağlar. Daha da önemlisi Barracuda, e-posta şifrelemesini kötü amaçlı yazılımları ve gelişmiş tehditleri engelleyen veri sızıntısını önleme, arşivleme ve filtreleme gibi diğer veri koruma katmanlarıyla birleştirir.
Barracuda Email Encryption and Data Loss Prevention
Barracuda Email Encryption and Data Loss Prevention

Verileri Aktarımını Her Sunucuda Güvenli Hale Getirin

Transport Layer Security (TLS), veri iletimi için güvenli bir kanal sağlar ve aktarım sırasında tüm içeriğin, e-postaların ve eklerin şifrelenmesini sağlar. Bu, “in-motion” veri güvenliği olarak bilinir, çünkü veriler gerçek aktarım işlemi sırasında güvenlidir.

Ancak TLS, beklemedeki veriler için herhangi bir güvenlik sağlamaz. Bu, e-postalarınızın, gönderen ve alan sunucularda veya aktarım sırasında e-postaları işleyen diğer sunucularda ve ağ geçitlerinde (gateway) depolanırken korumasız kalacağı anlamına gelir. Sonuç olarak, TLS tek başına e-postalarınızın güvenliğini garanti etmez.

Barracuda, tüm e-postaları ve ekleri bulunduğu her sunucuda şifreler. Bir kullanıcı, şifreli bir mesajı yanıtlarsa, yanıt da otomatik olarak şifrelenir.

Otomatik Anahtar Yönetimi İle AES-256 Şifrelemesini Kullanın

Barracuda, şifrelenmiş tüm e-postaların güvenliğini sağlamak için genellikle AES-256 olarak bilinen 256 bit anahtarları kullanır. Anahtarlar, birçok kopyası ile yedekli bir şekilde Barracuda'nın farklı konumlarda yer alan veri merkezlerinde depolanır. Ek bir kontrol önlemi olarak, veri merkezleri ve verileri şifrelemek için kullanılan anahtarlar farklı alanlardaki depolarda saklanır.

Bir e-posta şifrelendiğinde, alıcıya Barracuda Message Center tarafından bağlantı içeren bir bildirim gönderilir. Mesaja erişim HTTPS gerektirir. Alıcının, ilk kez erişim için bir parola oluşturması ve ardından sonraki tüm erişimler için bu parolayı kullanması gerekecektir. Güvenliği sağlamak için Barracuda Message Center, size yanıtlamanız için bir bildirim gönderir.
Barracuda Email Encryption and Data Loss Prevention
Barracuda Email Encryption and Data Loss Prevention

Granüler Şifreleme İlkeleriyle Uyumluluğu Basitleştirin

Şifrelemenin etkili olması için, hassas veya yasal olarak korunan bilgiler içerebilecek e-postalarda kullanıldığından emin olmalısınız. Bu, sızdırılması halinde çok büyük olumsuz sonuçlar doğuracak verilere sahip bu yüzden de devletin sıkı bir şekilde denetlediği işletmeler (sağlık, finans, vakıf v.b) için kritik öneme sahiptir.

Barracuda ile e-postaları otomatik olarak şifrelemek için gönderen, alıcı, anahtar kelimeler, etki alanı vb. birçok kritere göre kolayca güvenlik politikaları oluşturabilirsiniz. Bu, hassas bilgileri, müşteriler ve iş ortaklarıyla paylaşmanın güvenli bir yolunu sağlar. Aynı zamanda mevzuata uyumu kolaylaştırırken potansiyel veri kaybı riskini de azaltır.

Veri Korumasında Şifrelemenin Ötesine Geçin

E-posta şifrelemesi ile işletmenizden ayrıldıktan sonra e-postalarınıza kimlere erişim yetkisi vereceğinizi kontrol edebilirsiniz. Ancak bu durum yetkisiz kullanıcıların kredi kartı numaraları, sosyal güvenlik numaraları veya HIPAA korumalı bilgiler gibi hassas veriler içeren e-postalar göndermesini engellemez. Data Leak Prevention (DLP), hassas içerikli giden her e-postayı otomatik olarak tarar. İçeriğe bağlı olarak e-posta otomatik olarak şifrelenebilir, izole edilebilir veya engellenebilir.

Verileriniz, tüm e-posta iletişimlerinin oluşabilecek tehditlere karşı korumalı bir kopyasıyla e-posta koruma politikaları uygulanmasını sağlayan e-posta arşivleme ile korumasını güçlendirir. Ayrıca, Barracuda, posta sunucunuz kullanılamaz hale gelirse veya önemli e-postalar kullanıcılar tarafından silinirse verilerinizi korumak için her e-postanın bulut tabanlı yedeklemesini sağlar.
Barracuda Email Encryption and Data Loss Prevention