DMZ Bilişim Teknolojileri - Barracuda Incident Response

Barracuda Incident Response

Incident Response

E-posta saldırılarına daha hızlı yanıt verin.

Kuruluşların Yüzde 80'i, E-Posta Saldırılarına Yanıt Vermenin 6 Saatten Fazla Sürdüğünü Bildirmektedir

Bu süre zarfında, tehditler ağ boyunca serbestçe yayılabilir, bu yayılma da artan hasara ve artan maliyetlere sebep olmaktadır.

Algılama ve Düzeltme Arasındaki Süreyi Kısaltın

Güçlü e-posta arama ve tüm gelen kutulardan hızlı silme ile saldırılara birkaç dakika içinde yanıt verin ve hasarı durdurun.

Tehdit Analizleriyle Güvenlik Tehditlerini Oluşmadan Tanımlayın

Önceden gönderilen e-posta ve topluluk kaynaklı istihbaratın analizinden elde edilen bilgilere dayanarak tehditleri gösterebilecek normal dışı davranışları proaktif bir şekilde önceden belirleyin.

Gelecekteki Saldırıları Önleyin

Saldırganlardan gelecek e-postaları sürekli olarak engellemek ve en savunmasız kullanıcılarınızı belirlemek için önceden giderilmiş tehditlerden toplanan istihbaratı listesini kullanın ve bu şekilde saldırılardan korunun.

E-Posta Saldırılarının Etkisini ve Maliyetini Azaltın

E-posta kaynaklı saldırılar güvenlikten kaçtığında ve kullanıcılarınızın gelen kutularına indiğinde, hasarı önlemek ve saldırının yayılmasını sınırlamak için hızlı ve doğru bir şekilde yanıt vermeniz gerekir. Saldırılara manüel yanıt vermek hem zaman alır hem de verimsizdir, bu da tehditlerin yayılmasını ve zararların artmasına neden olur.
Barracuda Incident Response , saldırının niteliğini ve kapsamını hızlı bir şekilde tanımlamanızı, kötü amaçlı e-postaları hemen ortadan kaldırmanızı ve saldırının ilerlemesini durdurmak ve hasarları en aza indirmek için düzeltme eylemlerini hızlı bir şekilde gerçekleştirmenizi sağlamak üzere bu süreçleri otomatikleştirir.
Aşağıdakilerle Daha Hızlı ve Daha Etkili Bir Şekilde Yanıt Verin:

Teslimat Sonrası Tehdidin Kaldırılması
Etkilenen Kullanıcıların Bildirimi
Hızlı Tıklama ile İyileştirme
Güvenlik Arıza Uyarıları
Otomatik Yanıt Kitapları (Playbooks)

E-Posta Kaynaklı Saldırılara Anında Yanıt Verin

BT kötü amaçlı e-posta bildirildiğinde, Barracuda Arıza Yanıtı, gönderilen tüm e-postaları gönderene veya konuya göre anında aramanızı ve bu e-postayı alan tüm dahili kullanıcıları tanımlamanızı sağlar. Ardından, tehdit içeren e-postanın tüm örneklerini otomatik olarak kaldırabilirsiniz. Otomatik düzeltme, kötü amaçlı URL'ler veya ekler içeren e-posta mesajlarını, katılımınız olmadan doğrudan kullanıcının posta kutularından tanımlar ve kaldırır.
Barracuda Incident Response
Barracuda Incident Response

Arıza Müdahale Sürecinizi Otomatikleştirin

Arızaya müdahale eden kitaplar (playbooks), etkili yanıt iş akışlarının ana hatlarını çizmeye yardımcı olur ancak genellikle tamamlanması zaman alan manuel ve tekrar eden görevleri içerir. Otomatik İş Akışı fonksiyonumuz, özel kitaplar (playbooks) oluşturmanıza ve çeşitli çözümlerde çeşitli e-posta olaylarına verdiğiniz yanıtı tamamen otomatikleştirmenize olanak tanır. Buna ek olarak, ortak API'lerimiz, operasyonları hızlandırmak ve BT kaynaklarını daha da korumak için yanıt verilerini SIEM/SOAR/XDR platformlarınıza entegre etmenizi sağlar.

Hasarı Sınırlandırın

Incident Response , kötü amaçlı e-postayı kimin aldığını belirlemenin yanı sıra kötü amaçlı bir bağlantıyı gerçekten tıklatan kullanıcıları tanımlamanıza da olanak tanır. Daha sonra şifreleri güncellemek için otomatik olarak talimatlar verebilir veya saldırının yayılmasını sınırlamak için başka eylemler gerçekleştirebilir. Bu kullanıcılara, gelecekteki olayları önlemek için gelişmiş güvenlik farkındalığı eğitimi de atanabilir.
Barracuda Incident Response
Barracuda Incident Response

Potansiyel Saldırıları Önlemek İçin Bilgi Edinin

Incident Response , kullanıcıların gelen kutularında bulunan e-postalardaki anormallikleri belirlemek için teslim edilen e-postanın analizinden toplanan bilgileri kullanmanıza olanak tanıyan güçlü analitik özelliklere sahiptir. Örneğin, gelen e-postanın geldiği coğrafyaları inceleyebilir ve genellikle iş yapmadığınız ülkelerden gelen kötü amaçlı e-postaları proaktif olarak tanımlayabilirsiniz. Sizin veya diğer Barracuda müşterileri tarafından önceden oluşturulmuş, halihazırda dolaşmakta olan ve Barracuda istihbaratı tarafından tanımlanmış tehditlerle ilişkin verileri kullanarak yeni tehditleri önceliklendirip ortaya çıkarabilirsiniz. Bu iç görü, ekibinizin fark edilmeyen tehditleri tespit etmesine yardımcı olur.

Entegre Domain Tabanlı Kimlik Hırsızlığına/ E-dolandırıcılığa Karşı Koruma

Barracuda Incident Response , e-posta ve web genelinde koruma sağlayan içerik güvenliği özelliklerine de sahiptir. API entegrasyonunu kullanan tüm kullanıcılar için kimlik hırsızlığı e-postalarında bulunan kötü amaçlı domainleri algılar ve otomatik olarak engeller. DNS kimlik hırsızlığına karşı koruma, gelişmiş saldırılara karşı birleşik bir tehdit yönetimi yanıtı sağlamak için sorunsuz bir şekilde çalışır. Bu özellik, Incident Response ve Barracuda Content Shield müşterileri tarafından kullanılabilir.
Barracuda Incident Response