DMZ Bilişim Teknolojileri - Barracuda Sentinel

Barracuda Sentinel

Barracuda Sentinel

E-dolandırıcılığı, kimlik hırsızlığı ve hesabınızın çalınma tehlikesine karşı yapay zeka tabanlı koruma edinin.
Barracuda Sentinel ile gelen kutunuzdaki tehditleri engelleyin. Geleneksel e-posta filtreleri yalnızca gelen e-maillerinizi filtreler. Sentinel ise doğrudan Office 365'in içine entegre edilerek, mail sisteminizde güvenlik ağ geçitlerinin göremediği tehditleri bulabilmektedir.

Yapay zeka tabanlı tehdit algılama sayesinde saldırganlardan hep bir adım önde olun! Sentinel, işletme mailini tehlikeye atma veya işletme hesaplarının çalınma tehlikesine karşın, bireyselleştirilmiş dolandırıcılıkları gerçek zamanlı olarak tespit edebilmek adına işletmenizin eşsiz özel iletişim dilini öğrenir.
Durağan güvenlik kurallarını yöneterek zaman kaybetmeyin. Sentine tam anlamıyla bir sıfır-yönetim aracıdır. Performans üzerinde hiçbir olumsuz etkisi olmadan sessizce çalışarak dolandırıcı içerikli e-postaların kullanıcılara ulaşmasını engeller.

Sentinel e-posta ağ geçitlerinin algılayamayacağı tehditleri algılar. Sentinel e-posta ağ geçitlerinin algılayamayacağı tehditleri algılar. Sentinel, geleneksel veya alışılagelmiş olan e-mail güvenlik sistemlerinin algılayamayacağı tehditleri algılama üzerine bir çözüm sunar. Direkt olarak Microsoft Office 365 API'lerine entegre olarak hem dahili hem de harici kaynaklardan gelen saldırıları tespit eder. Her e-mailde Neredeyse hiçbir IT yönetimi gerektirmeden kötü niyetli saldırıları ve hileleri tespit etmek için yapay zeka kullanır.

ANEKTOD

Bu zamana kadar sahte e-posta veya web siteleriyle kullanıcıların kredi kartı bilgileri ele geçirilerek yapılan e-dolandırıcılık

E-posta, Microsoft Office 365'ten Gelmiyor!

Sentinel, kişiselleştirme ve yüksek itibarlı bağlantılar aracılığıyla e-dolandırıcılık ve şifre avcılığını durdurur.
Yüksek itibarlı etki alanında bulunan e-dolandırıcılık ve şifre ve kimlik avcılığı sitesine bağlantı.
Ücretsiz BarracudaEmailThreatScanner ile tam şu anda Gelen Kutunda saklanan tehditleri keşfet!
Office 365'e sahip kuruluşların %98'i, posta kutularında kötü amaçlı e-postalar barındırmaktadır. E-posta tehditlerini kullanıcılarınızdan önce siz keşfedin! 12.000 kuruluş, posta kutularındaki gizlenen 10 milyon tehdidi keşfetmek için tarayıcıyı kullanıyor.
Siz de ücretsiz taramanızı şimdi edinin. Sentinel hızlı, güvenli ve e-posta performanslarınız üzerinde hiçbir olumsuz etkisi olmadan çalışır. Barracuda ForensicsveIncident Response dakikalar içinde iyileştirme sağlamak için kullanılabilir.

İşletmenizi Hesap Çalınmalarına Karşı Koruyun!

kullanıcıların kimlik bilgilerini çalarak kurumsal e-posta hesaplarına erişim sağlar ve edindiği bilgileri dahili ve harici hedeflere karşı hemen sonraki yapacağı saldırıları başlatmak için kullanır. Bu hesaplardan kaynaklanan hesap çalma ya da saldırma girişimlerini ortaya çıkarmak kişiselleştirme tekniklerinden yararlanılmadığı için (meşru bir hesaptan ve güvenilir bir kaynaktan geldikleri için) neredeyse imkansızdır. Aslında, geleneksel e-mail güvenlik çözümleri bile dahili trafiği gözlemleyemez ve dahiliden kaynaklanan bir saldırıyı durdurmanın hiçbir yolu yoktur. Barracuda Sentinel hem hesap çalma girişimlerini hem de akabinde ele geçirilmiş olan hesaplar tarafından başlatılan saldırıları tespit eder. Sentinel, hem geçmiş hem de gelen verileri analiz ederek, kuruluşunuzdaki davranışsal, içerik ve bağlantı yönlendirme anormalliklerini belirleyebilir ve sahte e-postaları etiketleyerek ayırabilir. Ayrıca, çalışan parolalarını toplamaya çalışan hedefli e-dolandırıcılık ve şifre ve kimlik avcılığı olan e-mailleri otomatik olarak engelleyerek çalışan kimlik bilgilerinin ele geçirilmesi girişimlerini de önleyebilir.

ÖNLEYİN

E-posta ağ geçitlerinin gözden kaçırdığı e-dolandırıcılık ve şifre ve kimlik avcılığı saldırılarını engelleyerek kimlik bilgilerinin kaybolmasını önleyin.

TESPİT EDİN

Bir hesabın güvenliği ihlal edildiğinde IT'yi tespit edin ve uyarın.

DÜZELTİN

Güvenlik ihlali olan hesap tarafından gönderilen tüm kötü niyetli e-postaları kaldırın.

DMARC Raporlaması ile Birlikte İtibarınızı Koruyun Alan Adı/Etki Alanı Sahtekarlığını Durdurun!

Hackerlar Etki alanı/alan adı sahtekarlığı ve marka hırsızlığı tekniklerini sosyal mühendislik saldırılarında sıklıkla kullanır. Sadece çalışanlarınızı değil, aynı zamanda müşterilerinizi, dış ortaklarınızı ve markanıza güvenen diğer üçüncü tarafları da hedeflemek için kullanılabilirler. Bu kişiselleştirme saldırıları, finansal kayıplara yol açabileceği gibi marka imajınıza da zarar verebilir.

ÖZELLİKLER

Yapay zeka ile planlı/hedefli saldırılara dur deyin.

Hedefli Kimlik/Şifre Hırsızlığı Avını Önler

Barracuda Sentinel, geleneksel e-posta güvenlik sistemlerinden kaçan hedef odaklı kimlik/şifre hırsızlığı saldırılarını otomatik olarak algılayabilir ve önleyebilir. Barracuda Sentinel yapay zeka motoru, her kuruluşun benzersiz iletişim modellerini öğrenerek ve anomalileri tespit etmek ve hedef odaklı kimlik/şifre çalma saldırılarını tam zamanlı olarak izole edebilmek için bu kalıplardan yararlanır.

Çalışan Kimliğine Bürünenleri Algılar

BarracudaSentinel, orta ve düşük seviyeli çalışanlardan ziyade yöneticilerin kimliğine bürünme de dahi her türlü çalışan kimliğine bürünmeyi tespit edebilir. Ücretsiz veya kişisel e-mail istemcilerinden gönderilen sahte ve bir kimliği taklit etme e-maillerini ve yazım hatası yapılmış etki/alanlarını algılayabilir.

Web Kimliğine Bürünmeyi Algılar

Barracuda Sentinel, Microsoft Outlook, Docusign, Dropbox gibi web hizmetlerini taklit eden kimlik/şifre hırsızlığı e-mailleri tanımak ve otomatik olarak izole etmek için geliştirilmiştir. Barracuda Sentinel AI, aldatıcı karakterler ya da sıfır günlük bağlantılar kullansalar dahi web kimliğine bürünmelere engel olabilir.

Devamlı Öğrenme

Müşteriler yanlış pozitifleri ve kaçırılan saldırıları AI sınıflandırıcılarını yeniden eğitmek için kullanılan Barracuda Sentinel'e raporlayabilir. Bu, AI'nın (yapay zeka) hassasiyetini sürekli geliştirmesini ve algılama yeteneklerini bağdaştırmasını sağlar.

BEC ve CEO Dolandırıcılığını Önler

Barracuda Sentinele-postanın içeriğinden ziyade, e-mail başlığındaki anormallikleri tespit ederek Business Email Compromise saldırılarını otomatik olarak izole eder. AI (yapay zeka), AI herhangi bir manuel kural veya kullanıcı kurulumu gerektirmeden çalışır ve her türlü BEC saldırısını ilk günden itibaren otomatik olarak algılayabilir.

Sıfır Gün Kimlik/Şifre Hırsızlığını Durdurur

Barracuda Sentinel, e-postanın gövdesinde, bağlantıda veya e-mail başlığında olabilecek anormal iletişim kalıpları keşfederek, diğer e-mail güvenlik sistemlerinden kaçabilen sıfırıncı gün kimlik/şifre hırsızlığı saldırılarını durdurabilir. Sahte oturum açma sayfasına ve kötü amaçlı web sitelerine yönlendiren bağlantılar da dahil olmak üzere her türlü sıfır gün kimlik/şifre hırsızlığı saldırısını algılayabilir.

Yanıltıcı E-Mail Sahtekarlığını Durdurur

Barracuda Sentinel, e-posta adreslerini taklit ederek çalışanların kimliğine bürünen saldırıları veya saldırganları otomatik olarak durdurur. Yapay Zeka (AI) motoru, kimlik sahtekarlığı yapan e-maillerdeki anormallikleri tespit ederek bunları izole eder.

Dışa Aktarılabilir Raporlar

AI tespitlerinden elde edilen ham veriler bir CSV (uzantı) dosyasına aktarılabilir.