DMZ Bilişim Teknolojileri - Barracuda API Security

Barracuda API Security

Barracuda API Security

API saldırılarını durdurun ve müşteri deneyimini geliştirin.

“2022 yılına kadar API suistimalleri sık sık olmayan bir saldırı vektöründen en sık gerçekleştirilen saldırı vektörüne taşınacak ve bu da kurumsal web uygulamalarında veri ihlallerine neden olacak.”

API'lerinizi Uygulama Saldırılarına Karşı Koruyun

Web ve mobil uygulama API'lerini, geleneksel web uygulaması saldırılarından daha fazla hasara uğratabilecek gelişen saldırı ve veri ihlali tehdidinden koruyun.

Pozitif Güvenlik Sağlamak İçin API Discovery'yi Kullanın

Sıkı olumlu güvenlik kurallarını uygulamak için standart OpenAPI, Google Discovery ve XML formatlarını içe aktarın. API'ınızdaki güvenlik açıklarını araştıran saldırganlar da dahil olmak üzere tüm saldırıları engelleyin.

API Performansını İyileştirin, SLA'ları ve Hız Sınırlarını Zorlayın

Barracuda uygulama güvenliği çözümleri, güvenli API sunumuyla sohbet API'lerini hızlandırmak için içerik yönlendirme, önbelleğe alma ve sıkıştırma özellikleri sunar. Hız sınırlarıyla SLA'ları uygulamaya sokabilir ve tarpitting ( bilgisayar sistemindeki gelen bağlantıları kasıtlı geciktiren bir hizmet) gibi yeteneklerle saldırganları yavaşlatabilirsiniz.

Kapsamlı Bir Entegre Çözümle Kritik Uygulamalarınızı Güvence Altına Alın

Barracuda Cloud Application Protection, entegre bir Web Uygulaması ve API Koruması (WAAP) platformudur. Temel korumalar, web sitelerinizi, mobil uygulamalarınızı ve API'lerinizi en kötü uygulama saldırılarına karşı korumak için kanıtlanmış aynı uygulama güvenliği teknolojisini kullanan Barracuda Web Uygulaması Güvenlik Duvarı ve Barracuda WAF-AS-A-Service tarafından sağlanır. Barracuda’nın çözümleri, kazıma, envanter reddi ve kimlik bilgisi doldurma kullanan bot saldırıları, OWASP Top 10 Web ve API, ve DDoS saldırıları da dahil olmak üzere tüm saldırıları engeller. Barracuda'nın on yılı aşkın bir süredir küresel olarak uygulanan ve sürekli olarak geliştirilen çözümleri, sektör lideri kullanım kolaylığı ile ihtiyacınız olan uygulama güvenliğini sağlar.
Barracuda API Security
Barracuda API Security

API'leriniz Büyüdükçe Güvenli API Dağıtımı

Sağlamlaştırılmış bir TLS ön ucu, API'lerinize güvenli bir erişim katmanı sağlar. İçerik yönlendirme, tüm API kurulumunu sıfırdan yapılandırmanıza gerek kalmadan en yeni API sürümlerini eklemenize, kullanıma sunmanıza ve test etmenize imkan sağlar. Yeni API'ler ekledikçe, yeni API uç noktalarınızın güvenliğini otomatik olarak yapılandırmak için güncelleştirilmiş API sözleşme belgelerini veya desteklenen tarayıcılardan sanal düzeltme eklerini içe aktarabilirsiniz. API erişimini yetkili kullanıcılarla sınırlandırmak için OpenID Connect, SAML ve diğer entegrasyonlarla kimlik doğrulama ve yetkilendirme ekleyin.

Yavaşlamadan Sola Kaydırın

Barracuda Web Application Firewall ve Barracuda WAF-as-a-Service, REST API'leri kullanılarak tamamen yapılandırılabilir ve geliştirme döngüsü boyunca çeşitli araçlarla bütünleştirilebilir. API spesifikasyonu içe aktarma ve sanal düzeltme ekini kullanarak güvenlik yapılandırmasını geliştirme döngüsüyle erkenden bütünleştirebilirsiniz. Ayrıca API'nız üretime geçince, savaş testinden geçirilmiş bir yapılandırmanız olur. İçerik yönlendirme ve beraberinde kullanılan özellikler; A/B testi, kanarya dağıtımları ve bu tür diğer dağıtımlar için API'ınızın farklı sürümlerini sunmanıza olanak sağlar.
Barracuda API Security
Barracuda API Security

Uygulamalarınız ve Trafiğiniz Hakkında Tam Görünürlük Elde Edin

API'nize yapılan her istek, tüm üstbilgiler ve diğer ayrıntılarla günlüğe kaydedilir ve böylece sorunları gidermenizi daha kolay bir hale gelir. Raporlama ve syslog (unix sistem raporlama aracı) modüllerinde çoklu entegrasyonlar bulunur ve bu da trafik düzenlerine ve davranıştaki değişikliklere hızlı ve kapsamlı bir şekilde görünürlük sağlar.