DMZ Bilişim Teknolojileri - Barracuda Cloud Security Guardian

Barracuda Cloud Security Guardian

Barracuda Cloud Security Guardian

Bulutta güvenlik ilkesi uyumluluğunu otomatikleştirin.

Bulut ihlallerinin yüzde 80'i kendi kendine gerçekleşiyor.

"2020 yılına kadar, bulut ihlallerinin yüzde 80'i müşterinin yanlış yapılandırması, yanlış yönetilen kimlik bilgileri veya içeriden kaynaklanan bilgi hırsızlığı nedeniyle olacak."

Gartner Research = Kaynak

Bulut Ortamında Güvenliği Yük Olmaktan Çıkarın

Yazılım ve program geliştiriciler bulutun hızını ve esnekliğini sever, ancak çoğu bulut güvenliği kullanım ve yönetim zorlukları nedeniyle başarısız olur. Cloud Security Guardian onlar için güvenliği otomatik olarak yönetir.

Güvenlik Uyumluluğu İçin Sektördeki En İyi Uygulamalardan Yararlanın

Cloud Security Guardian tamamen CIS Donanımsal Karşılaştırma (kalite standartları) sertifikasına sahiptir; donanımsal karşılaştırma Cloud Security Guardian'a önceden yüklenmiş politikalar olarak dahil edilmiştir. NIST, PCI DSS ve HIPAA ilkeleri de dahildir.

Entegre, Tam Yığın Bulut Güvenliği Elde Edin

Yalnızca Barracuda Networks, bulut güvenliği yönetimini çevre ve ağ güvenliği çözümleriyle (yani kontrol, veri ve yönetim düzlemi güvenliği) tek bir çözümde bir araya getirir.

Hızlıca Kurun Güvende Kalın

Barracuda Cloud Security Guardian, genel bulut güvenliği ve uyumluluk düzenlemesi için kapsamlı bir yazılım platformudur. Yanlış yapılandırmaları tespit etmek, en iyi güvenlik uygulamalarını aktif olarak zorlamak/uygulatmak ve ihlalleri risk haline gelmeden otomatik olarak telafi etmek için altyapınızı sürekli olarak tarar. Barracuda Cloud Security Guardian güvenliğinizi ve uyumluluğunuzu takip eder, böylece geliştiricileriniz en iyi yaptıkları işe odaklanabilir ve harika iş uygulamaları oluşturabilir
Barracuda Cloud Security Guardian
Barracuda Cloud Security Guardian

Mevzuat ve İlke Uyumluluğunu Otomatikleştirin

Geliştiricileriniz yeni hizmetleri ve uygulamaları çevrimiçi hale getirmek için hızlı hareket eder. Ancak dağıtım, yavaş ve hataya açık manuel uyumluluk süreçleri yüzünden ertelenirse (—PCI DSS, CIS, NIST, HIPAA vb. ile uyumluluk sağlama—), atik DevOps'un sağladığı avantajların çoğunu kaybedersiniz.

Barracuda Cloud Security Guardian dakikalar içinde yüklenir ve tüm bulut altyapınızı ilke ihlallerine karşı sürekli olarak tarar. Önceden tanımlanmış veya özel profilleri kullanarak iyileştirme işlemini otomatikleştirir ve sürekli uyumluluğu korur; böylece geliştirici ekipleriniz hızlı bir şekilde oluşturmaya odaklanabilir.

Bulut Depolama Alanınızdaki Gizli Tehditleri Ortadan Kaldırın

Gizli tehditler ve kötü amaçlı yazılımlar bulut depolama alanınızda uzun süre fark edilmeden gizlenebilir, ancak sonunda etkin hale geldiklerinde yıkıcı hasarlara neden olabilirler. Barracuda Cloud Security Guardian, AWS S3 klasörlerinizin (biriktirme yerlerinizin) içeriğini otomatik olarak taramak için Gelişmiş Tehdit Korumasından yararlanabilir. Gelişmiş site eleme sistemi (kum havuzu etkisi) dahil olmak üzere birden çok analiz katmanı kullanan Gelişmiş Tehdit Koruması, önceden bilinmeyen tehditler de dahil olmak üzere gizli tehditleri tanımlar ve ortadan kaldırır. Gelen tehditleri tespit edip engelleyerek işletmenizi korumak için Barracuda Cloud Gen Waves veya Cloud Gen Güvenlik Duvarlarınızda Gelişmiş Tehdit Korumasını da etkinleştirebilirsiniz.
Barracuda Cloud Security Guardian
Barracuda Cloud Security Guardian

Yapılandırma Sapmasını Yönetin

Yazılım geliştiricileriniz hızla hareket ettiğinde, bulut hizmetlerine yönelik doğru hakları ve ayrıcalıkları koruduğunuzdan emin olmanız gerekir. Bir kaynak değiştiğinde veya uyumsuzluk durumuna saptığında, Barracuda Cloud Security Guardian, güvenlik duruşunuzu etkileyen diğer değişiklikleri önlemek için kullanıcıyı veya uygulamayı izole ederken, söz konusu kullanıcı için etkinlik raporlarını otomatik olarak uyaracak, düzeltecek ve sunacaktır.

Güvenlik Açıklarını Otomatik Olarak Bulun ve Düzeltin

Karmaşık dağıtımlar, uygulamalar için sıklıkla olan güncellemeler ve yeni uygulamaların hızlı dağıtımı güvenlik açıklarını kolayca ortaya çıkarır. Barracuda WAF-as-a-Service, tüm dağıtımınızı güvenlik açıklarına karşı sürekli olarak izlemek için gelişmiş güvenlik açığı tarayıcımızdan yararlanır. Halen geliştirilmekte olan uygulamalarda bile güvenlik açıkları bulduğunda, bunları otomatik olarak veya tek bir tıklatmayla onarabilir. Güvenlik açığı bulma ve düzeltmenin ayrıntılı raporlaması, uyumluluğu göstermenize yardımcı olur.
Barracuda Cloud Security Guardian
Barracuda Cloud Security Guardian

Barracuda Farkı — Tam Kapsamlı Bir Güvenlik Çözümü

Günümüzde saldırganlar yanlış yapılandırılmış kaynaklardan faydalanmayı otomatikleştirerek hızlı hareket ediyor. Ağınızı korumak için siz de aynı hızda olmak zorundasınız. Barracuda Cloud Security Guardian, yerel denetimleri araçsallaştırarak ve yapılandırarak yönetim ve veri düzlemlerinizi otomatik olarak yönetir ve onarır. Ayrıca, tüm bulut altyapınızda sorunsuz ve kapsamlı güvenlik sağlamak için Barracuda CloudGen WAFs ve CloudGen güvenlik duvarlarını gereken şekilde anında yapılandırabilir ve dağıtabilir