DMZ Bilişim Teknolojileri - Barracuda WAF-as-a-Service

Barracuda WAF-as-a-Service

Barracuda WAF-as-a-Service

Basitleştirilmiş Web Uygulaması Güvenliği

Dakikalar içinde sıfır noktasından güvenliğe

Geleneksel web uygulaması güvenlik duvarlarının yapılandırılması fazlasıyla zaman alabilir. Ancak, Barracuda WAF-as-a-Service full özellikli ve bulut tabanlı uygulama güvenliği sistemiyle bu tabuları yıkar. Barracuda WAF-as-a-Service ile yalnızca birkaç dakika içinde bütün uygulamalarınızı tüm tehditlerden koruyun, dağıtın, yapılandırın ve eksiksiz bir şekilde üretime koyun.

Esneklik ve Sadelik Bir Arada

Barracuda WAF-as-a-Service 5 adımda hızlı kurulum sihirbazı, ön tanımlı taslaklar, gezinmesi kolay kullanıcı arayüzü, ve limitsiz kural tanımlamaları ile benzersiz kolaylık sağlar

Büyük Ölçüde Ölçeklendirilebilir ve Küresel Olarak Kullanılabilir

Azure sertifikalı Barracuda WAF-as-a-Service, tüm uygulamalarınızı korumaya hazırdır. Azure'un kapsamlı global varlığından ve kaynak esnekliğinden yararlanarak her zaman veri yerleşimi ve kullanılabilirlik ihtiyaçlarını kapsamlı olarak karşılar.

Sınırsız (Standart maliyetle sınırsız kullanılabilen) DDoS Koruması Dahildir

Barracuda WAF-as-a Service, uygulamalarınızı kesintilerden korumak ve kesintisiz kullanılabilirlik sağlamak için tam spektrumlu L3-L7 DDoS koruması (volümetrik ve uygulama) içerir.

Beş kolay adımda eksiksiz uygulama güvenliği elde edin.

Barracuda WAF-as-a-Service size tam kontrol sağlar. 5 adımlı dağıtım sihirbazı ve önceden yapılandırılmış kural kümeleriyle hızlı ve kolay bir şekilde çalışmaya başlayın. Alternatif olarak, seçtiğiniz belirli uygulamalara kendi özel kural kümelerinizi oluşturup, detaylandırarak ve uygulayarak daha pratik bir yaklaşım da benimseyebilirsiniz. Her iki durumda da, WAF-as-a-Service bütünsel olarak bakıldığında (totalde) uygulama güvenliğini sağlamak için size eksiksiz özellikler ve yetenekler dizisi sunar.
Barracuda WAF-as-a-Service
Barracuda WAF-as-a-Service

API'lerinizi ve mobil uygulamalarınızı koruyun.

Modern uygulamalar giderek birbirine bağlı hale geliyor ve daha fazla API'yi saldırılara açık hale getiriyor. Barracuda WAF-as-a Service, REST API'leri ve API tabanlı uygulamalar dahil tüm saldırı yüzeyinizi korur. API Discovery özellikleri, API için gerekli kural kümelerini otomatik olarak oluşturmak için API tanım dosyalarınızı kullanarak yönetici ek yükünü azaltır. Barracuda WAF-as-a-Service, ayrıştırıcı ve DDoS saldırılarına karşı koruma da dahil olmak üzere hem XML hem de JSON API'leri için koruma sağlar.

Günümüzün en gelişmiş/ karmaşık robotlarını uygulamalarınızdan uzak tutun.

Gelişmiş/karmaşık zararlı bot yazılımlar insan kullanıcıları taklit ederek standart algılamayı aşar. Engelleme yapmak istenirken güvenilir botları engellemek işinizle ilgili zararlara yol açabilir. Bu nedenle her iki savunma da hem güvenilir hem de zararlı botları birbirinden hem de insan kullanıcıları gelişmiş botlardan ayırabilmelidir. Barracuda WAF-as-a-Service, kötü amaçlı ve gerçek kullanıcıları taklit eden botları tespit edebilme ve engelleme yeteneğini sürekli olarak geliştirmek için makine öğrenimini kullanan Advanced Bot Protection (Gelişmiş Bot Koruması) sunarken, güvenli kullanıcı ve bot trafiğinin minimum etkiyle devam etmesine olanak tanır.
Barracuda WAF-as-a-Service
Barracuda WAF-as-a-Service

Ek ücret ödemeden gelişmiş DDoS koruması alın.

Sınırsız DDoS koruma özellikleri, uygulama tehditlerinin tüm kapsamını engelleyerek içinizin tamamen rahat olmasını sağlar. Yalnızca bu OWASP'nin en önemli on güvenlik açığından çok daha fazlasıdır. Diğer çözümlerin aksine, WAF-as-a-Service, işletmenize bağlı uygulamaların kesintisiz kullanılabilirliğini sağlamak için tam spektrumlu Layer-3 – 7 DDoS koruması da sağlar. Bu korumanın sınırsız olduğunu söylemiş miydik? Evet doğru, bu koruma sınırsız. Kapsamlı DDoS koruması ek ücret ödemenize gerek olmadan WAF-as-s-Service ‘in içinde yerleşik olarak bulunur ve size koruma sağlar.

Güvenlik açıklarını otomatik olarak bulun ve düzeltin.

Karmaşık dağıtımlar, uygulamalar için sıklıkla olan güncellemeler ve yeni uygulamaların hızlı dağıtımı güvenlik açıklarını kolayca ortaya çıkarır. Barracuda WAF-as-a-Service, tüm dağıtımınızı güvenlik açıklarına karşı sürekli olarak izlemek için gelişmiş güvenlik açığı tarayıcımızdan yararlanır. Barracuda WAF-as-a-Service, hala geliştirilmekte olan uygulamalarda bile güvenlik açıkları bulduğunda, bunları otomatik olarak veya tek bir tıklamayla düzeltebilir. Güvenlik açığı bulma ve çözümüne ilişkin detaylı raporlama cihazı tanıtmada yardımcınız olur.
Barracuda WAF-as-a-Service
Barracuda WAF-as-a-Service

Güçlü raporlama özelliklerinden yararlanın.

Hızla çoğalan düzenleyici çerçeveler ve veri gizliliği koruma kuralları dünyasında, uyumluluğu sağlamak ve göstermek, her zamankinden daha fazla kaynak tüketen ağır ve devam eden bir süreç halini alabilir. Barracuda WAF-as-a-Service, otomatik olarak ayrıntılı günlükler oluşturur ve isteğe bağlı özelleştirilmiş raporlar sağlayarak yasal düzenlemelere uygunluğun gösterilmesini kolaylaştırır. Ayrıca, uygulama trafiğine ve kullanıcı davranışına yönelik ayrıntılı görünürlük sağlamak, stratejik planlamaya kılavuzluk etmek için kullanabileceğiniz değerli ve eyleme geçirilebilir bilgiler sağlar.

Barracuda WAF-AS-A-Service sertifikalıdır.