DMZ Bilişim Teknolojileri - Barracuda Web Application Firewall

Barracuda Web Application Firewall

Barracuda Web Application Firewall

Barracuda Web Application Firewall ile web uygulamalarınızı ileri düzeydeki siber tehditlerden koruyun.

Güvenlik İhlallerinin %43’ü Web Uygulamalarıyla İlgilidir

Web uygulamaları, kurum ağlarına sızmak isteyen saldırganlar için önemli bir alandır ve saldırılar karşısında uygulamaları güvence altına almak giderek çok zor ve karmaşık bir hal almıştır

Barracuda Web Application Firewall, her türlü uygulama tabanlı tehdide karşı kapsamlı koruma, son derece esnek dağıtım seçenekleri ve olağanüstü kullanım kolaylığı ile oyunun kurallarını değiştiriyor.

Uygulama Güvenliği Kolaylaştı

Web Uygulamalarınızı, karmaşık politikalar ile uğraşmadan hızlı ve güvenli bir şekilde koruma altına alın.

Agile İçin Uygun ve DevOps İçin Hazır

Full Rest API( Uygulama Programlama Arayüzü) desteği sayesinde güvenli bir şekilde yeni uygulamalar geliştirin ve uygulamalarınızı güncelleyin.

Modern İş Yükleri İçin Native cloud ( Yerel Bulut ) Desteği

Native-cloud servislerinde, güvenlik, kontrol ve görünürlük sağlamak için sorunsuz entegrasyon yeteneğinden yararlanın.

Uygulamalarınızı ve Verilerinizi Güvenle Koruyun

Uygulama güvenliği giderek karmaşıklaşıken Barracuda, bu karmaşıklığı kolay bir hale getiriyor. Barracuda Web Application Firewall , eksiksiz uygulama güvenliğini sağlamak için kapsamlı ve birlikte çalışabilen çözümleri bir araya getiren Barracuda Cloud Application Protection platformunun bir parçasıdır.

Web saldırılarına ve DDoS'lara (dağıtılmış hizmet reddi) karşı koruma sağlayın.

Bad Bots’ları yoldayken durdurun.

API’lerinizi ve mobil uygulamalarınızı koruyun.

Ayrıntılı erişim kontrolünü ve güvenli uygulama dağıtımını etkinleştirin.

Güvenliği otomatikleştirin ve organize edin.

Saldırılara ve izlenmesi gereken ağ trafiğine derinlemesine görünürlük sağlayın.

Barracuda Web Uygulaması Güvenlik Duvarı

Web Saldırılarına ve DDoS’lara Karşı Geniş Koruma Sağlayın

Barracuda Web Application Firewall uygulamaları, API'leri ve mobil uygulama arka uçlarını OWASP Top 10 saldırıları, sıfır gün tehditleri, veri sızıntısı ve dağıtılmış ağ saldırıları/ Dağtılmış hizmet reddi (DoS) saldırıları da dahil olmak üzere çeşitli saldırılara karşı korur. Barracuda Web Application Firewall, imza tabanlı ilkelerini pozitif güvenliği sağlam anomali tespit kabiliyetleriyle birleştirerek web uygulamalarınızı hedef alan günümüzün en gelişmiş saldırılarına karşı bile koruma sağlar.

Barracuda Web Application Firewall, eklenti bir hizmeti olan Barracuda Active DDoS Prevention, hacimsel DDoS saldırılarını ağınıza ulaşmadan ve uygulamalarınıza zarar vermeden önce filtreler. Ayrıca, her büyüklükteki kuruluş için maliyetleri yönetilebilir tutarken, hizmet kesintilerini ortadan kaldırmak için geleneksel çözümlerin idari ve kaynak yükü olmaksızın en karmaşık uygulama DDoS saldırılarına karşı koruma sağlar.

Bad Bots’ları yolda durdurun.

Gelişmiş kötü amaçlı botlar, standart bot algılamasından kaçınmak için gerçek kullanıcıları taklit eder. Bununla birlikte, meşru botları engellemek ise işinize zarar verebilir. Dolayısıyla modern bot savunmasının hem meşru ve kötü niyetli botlar, hem de gerçek kullanıcılar ile gelişmiş botlar arasında ayrım yapması gerekir. Barracuda Web Application Firewall, kötü botları ve insan taklit eden botları tespit etme ve engelleme yeteneğini sürekli olarak geliştirmek için makine öğrenimini kullanan Advanced Bot Protection sunarken, meşru gerçek/insan ve bot trafiğinin minimum etkiyle ilerlemesine izin verir.
Barracuda Web Uygulaması Güvenlik Duvarı
Barracuda Web Uygulaması Güvenlik Duvarı

API'lerinizi ve mobil uygulamalarınızı koruyun.

Modern uygulamalar giderek daha fazla birbirine bağlanıyor ve daha fazla API’yi saldırılara maruz kalıyor. Barracuda Web Application Firewall çözümleri, REST API'leri ve API tabanlı uygulamalar da dahil olmak üzere tüm saldırı yüzeylerinizi korur. XML koruması REST ve WSDL arabirimlerini şema ve WSDL zehirlenmesine karşı korur. JSON koruması, yalnızca meşru isteklere izin verildiğinden emin olmak için yararlı yükleri tarar. API Discovery özellikleri API için gerekli kural kümelerini otomatik olarak oluşturmak için API tanım dosyalarınızı kullanarak yöneticinin yükünü azaltır.

Ayrıntılı erişim kontrolünü ve güvenli uygulama dağıtımını etkinleştirin.

Barracuda Web Application Firewall çözümleri, uygulama arka uçlarınıza ve verilerinize yalnızca yetkili personelin erişebilmesini sağlamak için AD, LDAP ve RADIUS ile entegre olur ve sizin için hangi kullanıcıların ve grupların hangi verilere erişebileceği konusunda ayrıntılı bir kontrol sağlar. Ayrıca, ADFS'ye dayanan tüm hizmetleri de güvence altına alırken SAML desteği, şirket içinde ve bulutta barındırılan uygulamalarınızda kesintisiz tek oturum açma (SSO) deneyimi sağlar. İki faktörlü kimlik doğrulama, RSA SecureID, SMS şifresi, Duo ve diğerleriyle entegre çalışarak güvenliği daha da artırır. Barracuda Web Application Firewall, uygulamalarınız için güvenli bir HTTPS ön ucu sağlayan sağlamlaştırılmış bir SSL/TLS kümesine sahiptir. Önceden oluşturulmuş şablonlarla, standartlara uyum için kolaylıkla güvenli TLS şifreleri ve protokolleri oluşturabilirsiniz. Yerleşik uygulama teslim modülü, HTTP yük dengelemesi, içerik dağıtımı, önbellekleme ve sıkıştırma sağlar. İçerik yönlendirme modülü, gelen trafiğin özelliklerine bağlı olarak trafiği çeşitli uygulamalara yönlendirmek için kullanılabilir — örneğin, bir PC için farklı bir sunucu ve mobil istemci. Bağlantı havuzu oluşturma, önbellekleme ve sıkıştırma özellikleri, sunucu yükünü ve gecikmeyi azaltarak, trafik dağıtımını hızlandırır ve kullanıcı deneyimini geliştirir.
Barracuda Web Uygulaması Güvenlik Duvarı
Barracuda Web Uygulaması Güvenlik Duvarı

Güvenliği otomatikleştirin ve organize edin.

Barracuda Web Application Firewall, CI / CD işlemlerinin tam otomatikleşmesini sağlamak için birçok popüler üçüncü taraf DevOps aracıyla bütünleşir. Tam özellikli REST API, Puppet, Chef, Ansible, Terraform, Azure ARM, AWS CloudFormation ve çok daha fazlasıyla sorunsuz bir şekilde çalışır. Buna ek olarak, içerik yönlendirme modülü ayrıca mavi-yeşil dağıtımlar, kanarya dağıtımları ve A/B testi gibi CI/ CD dağıtım seçeneklerini de etkinleştirir. Barracuda Web Application Firewall’un REST API'si, OpenAPI spesifikasyonları üzerine inşa edilmiştir ve bu durum otomasyon komut dosyaları oluşturmayı kolaylaştırır. official GitHub page sayfasında popüler platformlar ve kullanım durumları için kod örnekleri bulunur. Barracuda Web Application Firewall çözümleri, uygulama güvenlik açıklarını tek bir tıklamayla gidermenize ve yeni ve güncellenmiş uygulamaları tam güvenle dağıtmanıza/konuşlandırmanıza olanak sağlamak için Barracuda Vulnerability Manager and Remediation Service yararlanır. Barracuda Web Application Firewall, güvenlik açığı azaltma konusunda size tam özgürlük ve kontrol sağlamak için IBM AppScan, Rapid7, Immuniweb, HPE Security WebInspect ve daha fazlası gibi birçok üçüncü taraf güvenlik açığı tarama aracını da destekler.

Saldırılara ve izlenmesi gereken ağ trafiğinde derinlemesine görünürlük sağlayın.

Barracuda Web Application Firewall, bilinçli kararlar vermenize yardımcı olacak eyleme geçirilebilir öngörüler biçiminde büyük miktarda veri sunan ayrıntılı bir gösterge panosuna sahiptir. Sistem durumu ve kullanımı, trafik düzenleri, abonelik durumu, sistem performansı, saldırı istatistikleri, kaynak konumları ve çok daha fazlasının yorumlanmasını ve kullanılmasını kolaylaştıran basitleştirilmiş bir gösterge panosuna katmanlanır. Ayrıca, Azure Sentinel, Loggly, Sumologic, HPE ARCsight, IBM QRadar, Splunk ve daha pek çok harici SIEMleri ve günlük/log yönetimi aracını da destekler.
Barracuda Web Uygulaması Güvenlik Duvarı