DMZ Bilişim Teknolojileri - Barracuda Web Application Firewall

Barracuda Web Application Firewall

Barracuda Web Application Firewall / Barracuda Web Uygulaması Güvenlik Duvarı

Web sitelerinizi ve uygulamalarınızı ileri düzeydeki siber tehditlerden koruyun.

Güvenlik kırmalarının %43'ü web uygulamalarını içeriyor.

Web uygulamaları, gizlice sızmak isteyen suçlular için önemli bir vektördür ve onları güvence altına almak giderek çok zor ve karmaşık bir hal almıştır. Barracuda Web Uygulaması Güvenlik Duvarı, ne tür uygulama tabanlı olursa olsun, tüm tehditlere karşı kapsamlı koruma, son derece esnek dağıtım seçenekleri ve olağanüstü kullanım kolaylığı ile oyunun kurallarını değiştirir.

Uygulama güvenliği basitleştirildi.

Dik öğrenme eğrisi veya karmaşık sertifikalara gerek olmadan hızlı ve kolay bir şekilde konuşlandırın ve yapılandırın.

Çevik dost DevOps, hazır.

Tam Rest API'si (uygulama programlama arayüzü) sayesinde yeni veya güncellenmiş uygulamaları hızla geliştirin ve konuşlandırın.

Modern iş yükleri için belirli bir bilgisayar türüyle kullanım için tasarlanan/yerel bulut.

Güvenlik, kontrol ve iç rahatlığı sağlamak için bulut tabanlı yerel hizmetlerle sorunsuz bir şekilde bütünleşir.

Uygulamalarınızı ve verilerinizi güvenle koruyun.

Uygulama güvenliği giderek karmaşıklaşıyor. Barracuda ise bunu kolay bir hale getiriyor. Barracuda Web Uygulaması Güvenlik Duvarı, eksiksiz uygulama güvenliğini sağlamak için hem kapsamlı ve birlikte çalışabilen çözümler ve yetenekler kümesini bir araya getiren hem de entegre bir platform olan Barracuda Cloud Application Protection'ın bir parçasıdır.

Web saldırılarına ve DDoS'lara (dağıtılmış hizmet reddi) karşı koruma sağlayın.

Kötü botları henüz yoldayken durdurun.

API’lerinizi ve mobil uygulamalarınızı koruyun.

Ayrıntılı erişim kontrolünü ve güvenli uygulama dağıtımını etkinleştirin.

Güvenliği otomatikleştirin ve organize edin.

Saldırılara ve izlenmesi gereken ağ trafiğine derinlemesine görünürlük sağlayın.

Wallix Bastion

Web saldırılarına ve ddos'lara karşı koruma sağlayın.

Barracuda Web Uygulaması Güvenlik Duvarı uygulamaları, API'leri ve mobil uygulama arka uçlarını OWASP Top 10, sıfır gün tehditleri, veri sızıntısı ve dağıtılmış ağ saldırıları/ Dağtılmış hizmet reddi (DoS) saldırıları da dahil olmak üzere çeşitli saldırılara karşı korur. Barracuda Web Uygulaması Güvenlik Duvarı, imza tabanlı ilkelerini pozitif güvenliği sağlam anomali tespit kabiliyetleriyle birleştirerek web uygulamalarınızı hedef alan günümüzün en gelişmiş saldırılarını dahi yenebilir.

Barracuda Web Uygulaması Güvenlik Duvarı’nın eklenti bir hizmeti olan Barracuda Active DDoS Prevention, hacimsel DDoS saldırılarını ağınıza ulaşmadan ve uygulamalarınıza zarar vermeden önce filtreler. Ayrıca, her büyüklükteki kuruluş için maliyetleri yönetilebilir tutarken, hizmet kesintilerini ortadan kaldırmak için geleneksel çözümlerin idari ve kaynak yükü olmaksızın sofistike uygulama DDoS saldırılarına karşın koruma sağlar.

Kötü botları yolda durdurun.

Gelişmiş kötü amaçlı botlar, standart bot algılamasından kaçınmak için gerçek kullanıcıları taklit eder. Bununla birlikte, meşru botları engellemek ise işinize zarar verebilir. Dolayısıyla modern bot savunmasının hem meşru ve kötü niyetli botlar, hem de gerçek kullanıcılar ile gelişmiş botlar arasında ayrım yapması gerekir. Barracuda Web Uygulaması Güvenlik Duvarı, kötü botları ve insan taklit eden botları tespit etme ve engelleme yeteneğini sürekli olarak geliştirmek için makine öğrenimini kullanan Gelişmiş Bot Koruması (Advanced Bot Protection ) sunarken, meşru gerçek/insan ve bot trafiğinin minimum etkiyle ilerlemesine izin verir.
Wallix Bastion
Wallix Bastion

API'lerinizi ve mobil uygulamalarınızı koruyun.

Modern uygulamalar giderek daha fazla birbirine bağlanıyor ve daha fazla API’yi saldırılara maruz kalıyor. Barracuda Web Uygulaması Güvenlik Duvarı çözümleri, REST API'leri ve API tabanlı uygulamalar da dahil olmak üzere tüm saldırı yüzeylerinizi korur. XML koruması REST ve WSDL arabirimlerini şema ve WSDL zehirlenmesine karşı korur. JSON koruması, yalnızca meşru isteklere izin verildiğinden emin olmak için yararlı yükleri tarar. API Discovery özellikleri API için gerekli kural kümelerini otomatik olarak oluşturmak için API tanım dosyalarınızı kullanarak adminin yükünü azaltır.

Ayrıntılı erişim kontrolünü ve güvenli uygulama dağıtımını etkinleştirin.

Barracuda Web Uygulaması Güvenlik Duvarı çözümleri, uygulama arka uçlarınıza ve verilerinize yalnızca yetkili personelin erişebilmesini sağlamak için AD, LDAP ve RADIUS ile entegre olur ve size hangi kullanıcıların ve grupların hangi verilere erişebileceği konusunda ayrıntılı bir kontrol sağlar. Ayrıca ADFS'ye dayanan tüm hizmetleri de güvence altına alırlar. SAML desteği, şirket içinde ve bulutta barındırılan uygulamalarınızda kesintisiz tek oturum açma (SSO) deneyimi sağlar. İki faktörlü kimlik doğrulama, RSA SecureID, SMS şifresi, Duo ve diğerleriyle entegre çalışarak güvenliği daha da artırır. Barracuda Web Uygulaması Güvenlik Duvarı, uygulamalarınız için güvenli bir HTTPS ön ucu sağlayan sağlamlaştırılmış bir SSL/TLS kümesine sahiptir. Önceden oluşturulmuş şablonlarla, standartlara uyum için kolaylıkla güvenli TLS şifreleri ve protokolleri oluşturabilirsiniz. Yerleşik uygulama teslim modülü, HTTP yük dengelemesi, içerik dağıtımı, önbellekleme ve sıkıştırma sağlar. İçerik yönlendirme modülü, gelen trafiğin özelliklerine bağlı olarak trafiği çeşitli uygulamalara yönlendirmek için kullanılabilir — örneğin, bir PC için farklı bir sunucu ve mobil istemci. Bağlantı havuzu oluşturma, önbellekleme ve sıkıştırma özellikleri, sunucu yükünü ve gecikmeyi azaltarak, trafik dağıtımını hızlandırır ve kullanıcı deneyimini geliştirir.
Wallix Bastion
Wallix Bastion

Güvenliği otomatikleştirin ve organize edin.

Barracuda Web Uygulaması Güvenlik Duvarı, CI / CD işlemlerinin tam otomatikleşmesini sağlamak için birçok popüler üçüncü taraf DevOps aracıyla bütünleşir. Tam özellikli REST API, Puppet, Chef, Ansible, Terraform, Azure ARM, AWS CloudFormation ve çok daha fazlasıyla sorunsuz bir şekilde çalışır. Buna ek olarak, içerik yönlendirme modülü ayrıca mavi-yeşil dağıtımlar, kanarya dağıtımları ve A/B testi gibi CI/ CD dağıtım seçeneklerini de etkinleştirir. Barracuda Web Uygulaması Güvenlik Duvarı'nın REST API'si, OpenAPI spesifikasyonları üzerine inşa edilmiştir ve bu durum otomasyon komut dosyaları oluşturmayı kolaylaştırır. Resmi GitHub sayfasında popüler platformlar ve kullanım durumları için kod örnekleri bulunur. Barracuda Web Uygulaması Güvenlik Duvarı çözümleri, uygulama güvenlik açıklarını tek bir tıklamayla gidermenize ve yeni ve güncellenmiş uygulamaları tam güvenle dağıtmanıza/konuşlandırmanıza olanak sağlamak için Barracuda Güvenlik Açığı Yöneticisi ve Düzeltme Hizmeti'nden yararlanır. Barracuda Web Uygulaması Güvenlik Duvarı, güvenlik açığı azaltma konusunda size tam özgürlük ve kontrol sağlamak için IBM AppScan, Rapid7, Immuniweb, HPE Security WebInspect ve daha fazlası gibi birçok üçüncü taraf güvenlik açığı tarama aracını da destekler.

Saldırılara ve izlenmesi gereken ağ trafiğine derinlemesine görünürlük sağlayın.

Barracuda Web Uygulaması Güvenlik Duvarı, bilinçli kararlar vermenize yardımcı olacak eyleme geçirilebilir öngörüler biçiminde büyük miktarda veri sunan ayrıntılı bir gösterge panosuna sahiptir. Sistem durumu ve kullanımı, trafik düzenleri, abonelik durumu, sistem performansı, saldırı istatistikleri, kaynak konumları ve çok daha fazlasının yorumlanmasını ve kullanılmasını kolaylaştıran basitleştirilmiş bir gösterge panosuna katmanlanır. Ayrıca, Azure Sentinel, Loggly, Sumologic, HPE ARCsight, IBM QRadar, Splunk ve daha pek çok harici SIEMleri ve günlük/log yönetimi aracını da destekler.
Wallix Bastion