Vembu BDR Suite Arayüz ve Kullanım
  • 7 ay önce

Vembu BDR Suite, fizikselden sanala değişkenlik gösteren iş yükünüzü koruyan Yedekleme ve Felaket Kurtarma çözümüyle veri korumayı basit hale getirir. Granüler seviyede Dosya ve Uygulama seviyesinde yedekleme yapabilir ya da ajan kullan..

Devamını Oku
Sophos Port Yönlendirme (Wan to Lan-Business Application Rule)
  • 2 sene önce

Merhabalar, bu yazımızda Sophos da dışardan içeri doğru istediğimiz portların nasıl açılacağını anlatacağım size. İlk olarak güvenlik duvarımızın ara yüzüne giriyoruz. Firewall menüsünden kurallar ekranımızı açıyoruz. So..

Devamını Oku
Sophos – Zamanbaz Log Sunucu Ayarlarını Yapılandırma
  • 2 sene önce

Zamanbazı kurduktan sonra; Sophos – Zamanbaz programının ayarları için öncelikle arayüzden System Services / Log Settings arayüzüne girip Add butonu ile yeni bir log sunucu ekliyoruz. Name : Cihazımıza istediğimiz bir isim (Türkçe..

Devamını Oku
Fidye Yazılımların Kurbanı Mı Oldunuz? İşte Sizi Kurtarabilecek Öneriler!
  • 2 sene önce

Fidye yazılımlarla karşılaştığınızda vereceğiniz tepkiler ve verilerin geri kazanımı konusunda pek fazla seçenek olmuyor. Temelde yapabileceklerinizi şu şeklide sıralayabiliriz: ● Fidye bedelini ödeyeceksiniz (ve dua edeceksiniz): ..

Devamını Oku
Çocuklarınızın Yol Açabileceği Siber Tehditlerden Haberdar Mısınız?
  • 2 sene önce

Tatilin başlamasıyla çocuklar uzun bir dönem boyunca uzak kaldıkları online oyunlarla çok daha fazla zaman geçirmeye başlayacaklar. Bu her ne kadar onlar için güzel vakit geçirme anlamına gelse de siber tehlikeler nedeniyle ailelere çok..

Devamını Oku
Bu Yeni Virüs “Bilgisayarınızın Madenciliğe Mi, Fidye Yazılıma Mı” Uygun Olduğuna Karar Veriyor
  • 2 sene önce

Güvenlik araştırmacıları, bilgisayarlara kripto para veya fidye yazılım konusunda bilgisayarın ayarlarına göre hangi yöntem daha karlıysa o şekilde bulaşan ilginç bir virüs yazılım türü keşfettiler. Fidye yazılım, istenen fidye..

Devamını Oku
FIFA Dünya Kupası’nda E-mail Dolandırıcılığı
  • 2 sene önce

FIFA 2018 ve FIFA 2022 Dünya Kupası ev sahibi ülkelerinin açıklanmasının ardından, FIFA 2018 Rusya ve 2022 Katar ile ilişkilendirilen sahte e-mailler ve diğer dolandırıcılık haberleri giderek artıyor. Bu sahte e-mailler genellikle alı..

Devamını Oku
SamSam Fidye Yazılımı Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey
  • 3 sene önce

SamSam, genellikle geniş çaplı kötüye kullanım ve istismar taktikleri ile çalışan, belirli bir hedefe yönelik saldırılarda kullanılan özel bir bilgisayar virüsüdür. Virüsle ilgili kendi çalışmalarımıza dayanarak, saldırıları..

Devamını Oku
2017 Türkiye Siber Güvenlik Bilançosu: Günde 475 Saldırı
  • 3 sene önce

2017 yılında siber saldırıların sayısı diğer yıllara oranlar artış gösterdi. İnternet erişimini engellemeye yönelik DDoS saldırıları nedeniyle dünya genelinde İnternet operatörlerinin yüzde 57’si, veri merkezlerinin yüzde 45..

Devamını Oku
Kırmızı Alarm: Microsoft’un Nisan Yamasında Birçoğu Kontrol Altına Alınan Bir Sürü Hata Var
  • 3 sene önce

Microsoft’un her ay yenilediği yamalarının ara sıra yazılım hatası içerdiği ama çoğunlukla koruma sağladığı zamanları hatırlıyor musunuz? Şimdi neredeyse her yamanın kendine özgü bir sorunu var ve bunların çözülebilmesi i..

Devamını Oku