en tr

Sophos yapay zekadan faydalanacak

Genel

Sophos, uç nokta güvenliğini sağlamaya yönelik endüstrinin en başarılı derin öğrenme ve yapay zeka çözümlerini sunan güvenlik şirketi Invincea’yı satın almak üzere anlaştığını duyurdu.

Invincea, henüz keşfedilmemiş zararlı yazılımları ve karmaşık saldırı tekniklerini tespit etmek üzere derin ilişkilendirmeye ve öğrenmeye dayalı patentli algoritmalardan faydalanıyor. Invincea teknolojisi, bağımsız inceleme kuruluşları tarafından yapılan değerlendirmelerde rakiplerine kıyasla yüksek tespit yüzdesi ve hata oranının düşük oluşuyla öne çıkıyor.

Sophos CEO’su Kris Hagerman, Invincea’nın satın alınmasına dair yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Makine tabanlı öğrenme teknolojilerine dayalı güvenlik çözümleri alanında önde gelen isimlerden Invincea, başarı oranı yüksek ve hata oranı düşük bir tehdit algılama performansı ortaya koyuyor. Sophos uç nokta güvenliği ürün portföyümüzü öngörüye dayalı çözümlerle güçlendireceğimize ve önemli bir büyüme potansiyeli olan bu alanda büyük bir fırsat yakalayacağımıza inanıyoruz.”

Sophos, başta Sophos Endpoint Protection ve Sophos Intercept X olmak üzere uç nokta güvenliğine yönelik geniş bir yeni nesil ürün portföyüne sahip. Invincea’nın imza gerektirmeyen, yapay zekaya ve sürekli öğrenmeye dayalı tehdit algılama teknolojisi Sophos’un uç nokta güvenliği çözümleriyle bütünleştirilecek. Ayrıca Sophos Central güvenlik yönetim platformu üzerinden sunulacak Invincea teknolojisi, Sophos’un gerçek zamanlı bilgi paylaşımına dayalı senkronize güvenlik portföyünü tamamlayıcı rol üstlenecek.

Anup Ghosh tarafından 2009 yılında kurulan Invincea, henüz gün yüzüne çıkmamış sistem açıklarını kullanan siber tehditleri önlemek amacıyla hayata geçirildi. Invincea’nın ana ürünü olan X by Invincea, elektronik sinir ağları yardımıyla derin öğrenme ve davranış analizi tekniklerini kullanarak henüz keşfedilmemiş tehditleri algılayabiliyor ve zarar vermeden durdurabiliyor.

fifa email dolandırıcılığı
Genel
FIFA Dünya Kupası’nda E-mail Dolandırıcılığı

FIFA 2018 ve FIFA 2022 Dünya Kupası ev sahibi ülkelerinin açıklanmasının ardından, FIFA 2018 Rusya ve 2022 Katar ile ilişkilendirilen sahte e-mailler ve diğer dolandırıcılık haberleri giderek artıyor. Bu sahte e-mailler genellikle alıcıları loto gibi seçmelerden yüklü miktarda para kazandıklarını söyleyerek bahislere yatırım yapmaya davet ediyor. Daha sonra alıcılardan kişisel …

samsam
Genel
SamSam Fidye Yazılımı Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey

SamSam, genellikle geniş çaplı kötüye kullanım ve istismar taktikleri ile çalışan, belirli bir hedefe yönelik saldırılarda kullanılan özel bir bilgisayar virüsüdür. Virüsle ilgili kendi çalışmalarımıza dayanarak, saldırıların 2016 ve 2017 yıllarındaki SamSam saldırıları sırasında JBoss sunucuları aracılığıyla hedefler üzerinde gerçekleştirildiğini söyleyebiliriz. 2018’de ise SamSam, kurbanların ağına erişim sağlamak için uzak …

Genel
2017 Türkiye Siber Güvenlik Bilançosu: Günde 475 Saldırı

2017 yılında siber saldırıların sayısı diğer yıllara oranlar artış gösterdi. İnternet erişimini engellemeye yönelik DDoS saldırıları nedeniyle dünya genelinde İnternet operatörlerinin yüzde 57’si, veri merkezlerinin yüzde 45’i bant genişliklerinin dolmasıyla karşı karşıya kalırken, Türkiye’de günde 475, saatte 20, dakikada 3 DDoS saldırısı yaşandı. Uluslararası siber güvenlik kuruluşu Arbor’ın küresel İnternet …