en tr

Sophos yapay zekadan faydalanacak

Genel

Sophos, uç nokta güvenliğini sağlamaya yönelik endüstrinin en başarılı derin öğrenme ve yapay zeka çözümlerini sunan güvenlik şirketi Invincea’yı satın almak üzere anlaştığını duyurdu.

Invincea, henüz keşfedilmemiş zararlı yazılımları ve karmaşık saldırı tekniklerini tespit etmek üzere derin ilişkilendirmeye ve öğrenmeye dayalı patentli algoritmalardan faydalanıyor. Invincea teknolojisi, bağımsız inceleme kuruluşları tarafından yapılan değerlendirmelerde rakiplerine kıyasla yüksek tespit yüzdesi ve hata oranının düşük oluşuyla öne çıkıyor.

Sophos CEO’su Kris Hagerman, Invincea’nın satın alınmasına dair yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Makine tabanlı öğrenme teknolojilerine dayalı güvenlik çözümleri alanında önde gelen isimlerden Invincea, başarı oranı yüksek ve hata oranı düşük bir tehdit algılama performansı ortaya koyuyor. Sophos uç nokta güvenliği ürün portföyümüzü öngörüye dayalı çözümlerle güçlendireceğimize ve önemli bir büyüme potansiyeli olan bu alanda büyük bir fırsat yakalayacağımıza inanıyoruz.”

Sophos, başta Sophos Endpoint Protection ve Sophos Intercept X olmak üzere uç nokta güvenliğine yönelik geniş bir yeni nesil ürün portföyüne sahip. Invincea’nın imza gerektirmeyen, yapay zekaya ve sürekli öğrenmeye dayalı tehdit algılama teknolojisi Sophos’un uç nokta güvenliği çözümleriyle bütünleştirilecek. Ayrıca Sophos Central güvenlik yönetim platformu üzerinden sunulacak Invincea teknolojisi, Sophos’un gerçek zamanlı bilgi paylaşımına dayalı senkronize güvenlik portföyünü tamamlayıcı rol üstlenecek.

Anup Ghosh tarafından 2009 yılında kurulan Invincea, henüz gün yüzüne çıkmamış sistem açıklarını kullanan siber tehditleri önlemek amacıyla hayata geçirildi. Invincea’nın ana ürünü olan X by Invincea, elektronik sinir ağları yardımıyla derin öğrenme ve davranış analizi tekniklerini kullanarak henüz keşfedilmemiş tehditleri algılayabiliyor ve zarar vermeden durdurabiliyor.

cyberattack
Genel
Siber Güvenlik Sorunlarının Çözümü Yok Mu?

ABD’de sayıları gittikçe artan perakendeciler, endüstriyel firmalar, devlet kurumları ve diğer kuruluşlar yeni bir siber ihlal dalgasından şikayet ederek tüketiciler ve işletmeler için artan güvenlik açığına işaret ettiler. Saldırılar milyonlarca tüketicinin kredi kartlarının dolandırıcılığa maruz bırakılması yönündeydi. Siber hırsızlar kurumsal bilgisayar sistemlerine sızmak ve DarkWeb’de finansal verileri satmak için çeşitli …

Genel
ABD Telekomünikasyon Yasaları SpaceX’i Onaylıyor

Elon Musk’ın uyduları kullanarak küresel çapta bir geniş bant yayını kurma planı geçtiğimiz Perşembe günü ABD’nin en popüler telekomünikasyon yasama kurumu tarafından onaylandı. Federal Komünikasyon Komisyonu (FCC) bu planın, Dünya yörüngesindeki uydu teknolojilerinde yeni nesil bir geniş bant yayın hizmeti vererek tarihteki ilk ABD lisanslı uydu yayın planı olacağını açıkladı. …

Siber Saldırı Hakkında Herkesin Bilmesi Gereken
Genel
Siber Saldırı Hakkında Herkesin Bilmesi Gereken 8 Temel Bilgi

Günümüzde internete erişimi olan herkes siber tehditlerin ne kadar önemli olduğunu kavramalı ve ona göre önlemini almalı. Fakat geçmişe göz attığımızda aynı hataların defalarca tekrarlandığını görebiliriz. Kim olursa olsun, kişiler veya kurumlar, bu durumu kesinlikle göz ardı etmemeli. Peki bu hataları da göz önünde tutarak siber saldırılarla nasıl mücadele ederiz? …