58a44667c03c0e28a46f456f

Sophos yapay zekadan faydalanacak

Sophos, uç nokta güvenliğini sağlamaya yönelik endüstrinin en başarılı derin öğrenme ve yapay zeka çözümlerini sunan güvenlik şirketi Invincea’yı satın almak üzere anlaştığını duyurdu.

Invincea, henüz keşfedilmemiş zararlı yazılımları ve karmaşık saldırı tekniklerini tespit etmek üzere derin ilişkilendirmeye ve öğrenmeye dayalı patentli algoritmalardan faydalanıyor. Invincea teknolojisi, bağımsız inceleme kuruluşları tarafından yapılan değerlendirmelerde rakiplerine kıyasla yüksek tespit yüzdesi ve hata oranının düşük oluşuyla öne çıkıyor.

Sophos CEO’su Kris Hagerman, Invincea’nın satın alınmasına dair yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Makine tabanlı öğrenme teknolojilerine dayalı güvenlik çözümleri alanında önde gelen isimlerden Invincea, başarı oranı yüksek ve hata oranı düşük bir tehdit algılama performansı ortaya koyuyor. Sophos uç nokta güvenliği ürün portföyümüzü öngörüye dayalı çözümlerle güçlendireceğimize ve önemli bir büyüme potansiyeli olan bu alanda büyük bir fırsat yakalayacağımıza inanıyoruz.”

Sophos, başta Sophos Endpoint Protection ve Sophos Intercept X olmak üzere uç nokta güvenliğine yönelik geniş bir yeni nesil ürün portföyüne sahip. Invincea’nın imza gerektirmeyen, yapay zekaya ve sürekli öğrenmeye dayalı tehdit algılama teknolojisi Sophos’un uç nokta güvenliği çözümleriyle bütünleştirilecek. Ayrıca Sophos Central güvenlik yönetim platformu üzerinden sunulacak Invincea teknolojisi, Sophos’un gerçek zamanlı bilgi paylaşımına dayalı senkronize güvenlik portföyünü tamamlayıcı rol üstlenecek.

Anup Ghosh tarafından 2009 yılında kurulan Invincea, henüz gün yüzüne çıkmamış sistem açıklarını kullanan siber tehditleri önlemek amacıyla hayata geçirildi. Invincea’nın ana ürünü olan X by Invincea, elektronik sinir ağları yardımıyla derin öğrenme ve davranış analizi tekniklerini kullanarak henüz keşfedilmemiş tehditleri algılayabiliyor ve zarar vermeden durdurabiliyor.