DMZ Bilişim Teknolojileri - IoT Güvenliği

IoT Güvenliği

BT – OT GEÇİŞLERİNİ KORUMA

Endüstriyel IoT’lerde bulunan BT-OT ağları için akışkan siber güvenlik

ENDÜSTRİYEL IOT’LERDE BULUNAN BT-OT AĞLARINI KORUYUN

Endüstride bulunan yeni siber güvenlik sorunlarını öngörün ve belirleyin. Erişimi korurken çok unsurlu en etkin, uygun maliyetli bağlantılar elde edin.

Giderek yaygınlaşan IoT veya IIoT ile dijital dönüşüm, Endüstri 4.0 çağı için yeni fırsatlar ve yeni riskler doğurmaktadır. Modern iletişim sistemleri ile birbiriyle iç içe geçmiş konvansiyonel ve modern operasyonel teknolojiler bir araya geldiğinde sistemleri, ekipmanları ve verileri korumak için ileri düzey siber güvenlik çözümlerine gereksinim duyulmaktadır.

WALLIX’in basitleştirilmiş güvenlik çözümleriyle, sisteminiz, veriniz ve ekipmanınız ne olursa olsun koruma altında olur.

BT VE OT’Yİ GÜVENLİ ŞEKİLDE BAĞLAYIN

Uzaktan Endüstriyel Bakım

Endüstriyel kontrol sistemleri güvenliğini ve hizmet sürekliliğini sürdürürken erişimi de basit hale getirin.

Uzak çalışanların erişimini denetlerken operasyonel etkinliği ve kapsamlı BT-OT güvenliğin sahip olun. Endüstriyel sistemlerin bakımını yapanların, bakımlarından sorumlu oldukları sistem, cihaz ve ekipmanlara erişim sırasında mobiliteye ve hıza ihtiyaç duyduğu su götürmez bir gerçektir.

WALLIX ile sorumluların yazılım güncellemeleri, periyodik bakım veya OT ağında bulunan diğer etkinlikleri için güvenli bir uzak bağlantı sunar. WALLIX Bastion, Windows tabanlı kontrol istasyonları, SSH tabanlı sistemler veya güvenli tünellerden PLC’lere doğrudan hızlı ve güçlü bir erişim yönetimi sağlar.

Kapsamlı OT Tünelleme: Güvenlik & Maliyet Denetimi

Sadece WALLIX’e özgü olan PLC’ye (Programlanabilir Mantıksal Kontrolör) doğrudan erişim sağlayan Universal Tunneling özelliği tamamen güvenlidir. Endüstriyel protokoller SSH tüneli içinde kapsüllenir ve bağlanmak için geri dönüş sunucusuna ihtiyaç duymaz. WALLIX Bastion Universal Tunneling ile PLC’lere erişimlere yönelik görünürlük elde eder ve maliyetlerinizi denetlersiniz.

Schneider Electric | i-PAM

i-PAM (Industrial Privileged Access Management) ile endüstriyel sistemlerin erişimini güvenli kılın.

Endüstri gün geçtikçe dijital teknolojiler ile entegre olurken oluşan BT-OT geçişkenliği, hassas ve kritik ekipmanlarda yeni güvenlik açıklarını ortaya çıkarmaktadır. WALLIX Bastion teknolojisinden ilham alan Schneider Electric i-PAM’ı, modern endüstriyel işletmeler için IIoT güvenliği için güçlü ayrıcalıklı erişim yönetimi sağlar.

Uç Nokta Ayrıcalıklı Yönetimi

Endüstriyel ekipmanın kullanım süresi, onları koruma konusunda ek bir zorluk getirir. Belirli işletim sistemleriyle veya uygulamalarla çalışan PC’ler genelde kullanılan BT altyapısı ile yönetilemez. Yerel yönetici hakları ile uygulamalara, komut dizilerine ve işlemlere ait ayrıcalıkları kaldırarak bu uç nokta cihazlarının güvenliğini sağlayın.

WALLIX BestSafe ile doğru zamanda, doğru kullanım için gerekli kişi ve gruplara erişim sağlayın ve zararlı yazılımları endüstriyel uç nokta cihazlarına bulaşmadan durdurun.

Üretim Giriş Bilgilerini Koruma

Klasik OT ve yeni IoT ekipmanlarını, sınıfının en iyisi dijital güvenlik ile koruyun:

  • Aynı özellikleri taşımayan ekipmanların bir arada bulunduğu, çoklu protokol bulunan ve yeni IoT ekipmanlarını birbirine entegre edin
  • Üretim uygulamaları arasında bulunan ara bağlantıları güvenli hale getirin
  • OT ağ geçitlerinde bulunan giriş bilgilerini ortadan kaldırın (Schneider, Cisco, Alleantia)
  • Giriş bilgilerini güvenli olarak WALLIX Bastion içinde barındırarak, ağ geçitlerinde barındırma sorunundan kurtulun