DMZ Bilişim Teknolojileri - End Point Protection

Endpoint Protection

Ağ güvenliği terminolojisinde endpoint security, işletme ağına erişen, masaüstü, dizüstü bilgisayarlar, mobil cihazlar ve diğer kablosuz cihazların erişimi sırasında işletme bilgilerini güven altına alan metodolojisine işaret eder. Ağa bağlanan her cihaz, güvenlik açısından potansiyel bir güvenlik açığı girişi oluşturur. Endpoint security ağa bağlanan bu cihazların güvenliğini sağlamak için tasarlanmış bir çözümler bütünüdür.

Genelde endpoint güvenliği, merkezi olarak yönetilebilen ve ağ üzerinde bulunan sunucu ya da ağ geçidi üzerinde bulunan güvenlik yazılımının yanında tüm endpoint cihazlara yüklenen istemci yazılımını içerir. Yönetim konsolunun bulunduğu yerel ya da bulut platformunda bulunan sunucu endpoint cihazlardan gelen oturum açma işlemlerini doğrular ve ihtiyaç halinde cihazların yazılımını güvenliği arttırmak adına günceller. Endpoint security yazılımları üreticiden üreticiye farklılık göstermekle beraber, antivirüs, zararlı yazılımlardan koruma yazılımları, güvenlik duvarı ve sunucu ihlalini önleme sistemlerini (HIPS) içerir.

Endpoint security, BT güvenlik fonksiyonlarında, çalışanlar işletmeler kendi cihazlarıyla dahil olmaya devam ettikçe daha yaygın bir hale gelmekte ve önemi gittikçe artmaktadır.

Sophos Intercept X

İddia Edilen Değil Gerçek Bir Çözüm Edinin Hemen İnceleyin