DMZ Bilişim Teknolojileri - Güvenlik Duvarı

Güvenlik Duvarı

Sophos XGS Güvenlik Duvarı

Dünyanın En İyi Görünürlüğü, Koruması ve Müdahalesi

Sophos XGS güvenlik duvarı, güvenlik duvarı yönetimi, tehditlere yönelik müdahale ve ağınızda neler olduğunu görüntüleme konularına yeni bir yaklaşım getirmektedir.

Teknolojinin gelişmesinin, şirketlere ve çalışanlara yararı olduğu kadar, bu gelişmelerin zararlarını da göz önünde bulundurmak gerekir. Özellikle artan siber saldırılar ve buna bağlı olarak şirketlerden talep edilen çeşitli düzeylerdeki fidyeler bu saldırıların temelini oluşturmaktadır. Artarak karmaşıklaşan bu güvenlik tehditlerine karşı DMZ Bilişim Teknolojileri size bütünleşik çözümleri tek bir noktada sunuyor. Şirketinize dışarıdan gelebilecek saldırılara karşı korumanın yanında, Url filtreleme ve Proxy özellikleri sayesinde internet kullanımını kullanıcı ve grup bazlı sınırlandırarak çalışanlarınızın internette geçirdikleri vakit kaybını en aza indiriyoruz.

Sophos XGS Güvenlik Duvarı

Bildiğiniz her şeyi unutun. Dünyanın En İyi Görünürlüğü, Koruması ve Müdahalesi Hemen İnceleyin

XGS Serisi Amaca yönelik üretilen cihazlarla en yüksek performansı sağlar

YazılımSophos Firewall OS imajını Intel tabanlı donanıma ya da sunucuya yükleyin

SanalVMWare, Citrix,Microsoft Hyper-V ve KVM üzerinde kurulum yapın

AzureAzure bulut platformunda bulunan ağ altyapınızı koruyun

1.

Sophos XGS Güvenlik Duvarı

Sophos XGS güvenlik duvarı, gizli riskleri ortaya çıkarma, bilinmeyen tehditleri önleme ve vakalara otomatik müdahalesi ile bütünleşik yeni nesil güvenlik duvarı koruması sağlar.

2.

Gizli Riskleri Ortaya Çıkarır

Sophos XG güvenlik duvarı, en çok risk oluşturan kullanıcıları, bilinmeyen uygulamaları, ileri düzey tehditleri, şüpheli veri yükleri ve daha pek çok duruma yönelik rakipsiz bir görünürlük sağlar. Bütünleşik ve ücretsiz raporlama özelliği ve Sophos iView raporlama aracı ile çok sayıda güvenlik duvarı için merkezi raporlama elde edersiniz.

3.

Bilinmeyen Tehditleri Önler

Sophos XG güvenlik duvarı, bilgisayar ağınızı fidye yazılımları ve ileri düzey tehditlerden en iyi IPS, ileri düzey tehdit koruması, bulut sandboxing, çift antivirüs, web ve uygulama kontrolü, e-posta koruması ve kapsamlı web uygulama güvenlik duvarı ile korur. Kurulumu ve yönetimi kolaydır.

4.

Vakalara Otomatik Müdahale Eder

XG güvenlik duvarı, ağınızda bulunan zararlıyı tam olarak tanımlar ve zararlı yazılım bulaşmış olan cihazınızı bilgisayar ağınızdan otomatik olarak izole eder. Bu işlem, Sophos’a özgü Security Heartbeat™ ile telemetri ve güvenlik durumunun endpoint ve güvenlik duvarı arasında paylaşılmasıyla gerçekleşir.

5.

Etkili, Güçlü ve Hızlı

XG güvenlik duvarını, yatırımınızın tam karşılığını alabilmeniz için muhteşem performans ve etkili güvenlik vermesi için tasarladık. Cihazlarımız Intel’in çok çekirdekli teknolojisi, SSD diskler ve hızlandırılmış bellek içeriği tarama özelliği ile donatılmıştır. Ek olarak, Sophos’a ait FastPath paket optimizasyon teknolojisi ile her zaman en yüksek veri çıkış hacmini elde edersiniz.

6.

Çok Sayıda Güvenlik Duvarını Kolayca Yönetin

Sophos Central, tüm Sophos ürünlerinizi yönetebileceğiniz bir platformdur. XG güvenlik duvarınıza ait günlük kurulumları, denetlemeyi ve yönetimi Sophos Central üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. Yeni güvenlik duvarlarınıza ait bildirimlere, yedekleme yönetimine, tek tıkla güvenlik duvarı güncellemelerine ve hızlı yapılandırmaya ait araçları burada bulabilirsiniz. Ayrıca Sophos Firewall Manager (SFM) ile işletmenize ait lokasyonlarda bulunan çok sayıda olan güvenlik duvarlarınızı kolayca yapılandırabilirsiniz. Eğer XG, SG ve Cyberoam cihazlarınıza ait raporlamayı tek bir noktada görüntülemek isterseniz Sophos iView bu konuda size yardımcı olur.

Başka Yerde Bulamayacağınız Güvenlik Özellikleri

XG güvenlik duvarı işlerinizi daha kolay hale getirmekle kalmayıp, bilgisayar ağınızı daha güvenli hale getirecek yenilikçi özelliklere sahiptir.

Senkronize Güvenlik

Alanında ilk olan Synchronized Security, endpoint cihazlarınızla güvenlik duvarınızın birbiriyle konuşmasını sağlar ve böylece başka hiç bir yerde bulunmayan içgörü ve koordinasyona sahip olursunuz. Güvenlik duvarı, zararlı yazılım bulaşan endpoint cihazlarınızı denetlenip, temizlenene kadar bilgisayar ağınızdan izole eder. Synchronized Security’nin bir diğer özelliği ise senkronize uygulama kontrolüdür. Bu özellik sayesinde, bilgisayar ağınızda bilinmeyen veri trafiği oluşturan endpoint cihazları da tespit edebilirsiniz.

Sizin Gibi Düşünen Bir Güvenlik Duvarı

Ön tanımlı kural şablonları, Microsoft Exchange veya SharePoint gibi uygulamalarda size hızlı ve basit koruma sağlar. Basitçe listeden kural seçmeniz ve bir kaç bilgi temin etmeniz sonucunda ön tanımlı kural şablonları diğer tüm güvenlik için gereken işlemleri size sağlar. Otomatik olarak iç ve dışa yönelik kuralları ayarlar ve sistem son durumunu basit bir dille size gösterir.

Bütünleşik Güvenlik Duvar Kuralları

IP adresi, lokasyon, ağ ya da cihaz bağımsız olarak kullanıcı seviyesinde uygulamalar, bant genişliği ve diğer bilgisayar ağı kaynaklarına erişimine yönelik oluşturulan kimlik tabanlı kural teknolojimiz ile farklı bir deneyime ulaşırsınız. Sophos XG, güvenlik duvarı kurallarını kelimenin tam anlamıyla başka bir katmana taşır.

En Riskli Kullanıcılara Yönelik Denetim

Sophos User Threat Quotient (UTQ), kullanıcı davranışları üzerinde size istihbarat sağlar. Güvenlik duvarımız her kullanıcının web kullanma alışkanlıklarını, ileri düzey tehdit mekanizmalarını ve riskli davranışlarda bulunan kullanıcıları tanımlayarak ilişkilendirir.

Esnek Kurulum Seçenekleri

Rakiplerimizin aksine ister donanım, ister sanal, ister yazılım, ister Microsoft Azure olsun, sizi zor durumda bırakmayız. Tüm özelliklere bu dört platformun hepsinde eksiksiz olarak sahip olursunuz.