DMZ Bilişim Teknolojileri - İşlem Doğrulama Çözümleri

İşlem Doğrulama Çözümleri

İşlem Doğrulama Çözümleri

Sahip olduğunuz ve bildiğiniz bir şeyin yeterli olmadığı durumlarda Authlogics yaptığınız bir şey’i de doğrulama işlemi yaparken kullanmanıza uygun hale getirir. Ödeme onayı gibi yüksek risk içeren durumlarda işlem doğrulama becerisi kritik bir eylemdir.

Yaptığınız şey’in doğrulama işlemine eklenebilmesi tek kullanımlık kodunuzun sadece o anda yaptığınız işleme güvenlik katma amacıyla kullanılır. Son zamanlarda tek kullanımlık PIN’in başkası tarafından ele geçirildiği ve para transferi işlemlerinin bir hacker tarafından ilginiz olmayan bir hesaba aktarıldığı haberleriyle karşılaşmışsınızdır. Bu gibi durumlarda işlem doğrulama seçeneği bu tip saldırıları önlemekte kritik bir rol oynar. Bazı bankalar donanım tabanlı kart okuyucuları veya tuş takımlı tokenleri bu tip işlemler sırasında güvenlik amacıyla kullanırlar fakat bu tip bir güvenlik önlemi epeyce maliyetli olmaktadır ve kullanıcı dostu yapıları yoktur.

Authlogics işlem doğrulama çözümü farklıdır. Authlogics Authenticator Mobil Uygulaması içinde oluşturulan doğrulama çözümümüz yaptığınız şey’i de işlem içine katarak ihtiyacınız olan noktada ödüllü PINgrid ve PINpass teknolojimiz ile entegre ederek daha güvenli bir ortama ek donanım giderlerine ihtiyaç duymadan kavuşursunuz. Bu teknolojimiz aynı zamanda mobil bankacılık ve diğer uygulamalarla sorunsuz kullanıcı deneyimi için entegre edilebilmektedir.

Faydaları

1.

Donanım tokenine ihtiyaç duymaz

2.

Parolaya ihtiyaç duymaz

3.

Mobil uygulamalarla %100 çevrimdışı desteği sağlar

4.

Cihazsız OTP ve MFA ihtiyacında sorunsuzca geçiş sağlar

5.

Patentli ve ödüllü teknoloji

6.

Tüm büyük uygulama marketlerinde bulunur

7.

Yüksek değerli işlemler için risk derecesine yönelik güvenlik sağlar

8.

Hızlı kurulum

9.

Basit kullanım

Authlogics Authenticator Mobil Uygulaması’nın işlem kimliği giriş ekranı

Desen tabanlı grafik teknolojisi: Kullanıcı işlem kodunu girer, ızgaradaki rakamlara bakar ve desenini düşünerek tek kullanımlık PIN’ini girer

Geliştirilmiş OATH teknolojisi: Kullanıcı işlem kodunu girer ve token üzerinden tek kullanımlık PIN’ini okur ve OTP’sini girer.