DMZ Bilişim Teknolojileri - Parolasız Doğrulama

Parolasız Doğrulama

Parolasız Doğrulama

İnsanlar parola karmaşıklık gereksinimlerini zor ve zaman tüketici olarak görmektedirler. Parolalar, hatırlaması zor, sıfırlaması maliyetli ve parola yöneticileri ise amaca yönelik olarak tam anlamıyla hizmet edememektedirler.

Parolaları seven birileri var mıdır? Hackerlar parolaları severler. Hackerlar, oltalama, giriş bilgisi doldurma ve BEC (Business Email Compromise) gibi saldırılar ile bu tip bilgilere ulaşabilmektedir.

Eğer parola kaldırılırsa ne olur? MFA’nın etkinleştirildiği yerlerde siber saldırılardan kaçınma oranı %99 oranında artmaktadır. Parola olmadan, parola sıfırlama talepleri olmayacağından ötürü sistem yöneticisine yapılan aramalar azalmaktadır. BT güvenliğinizi arttırabilir, kimlikleri koruma altında tutabilir, daha iyi bir kullanıcı deneyimi sağlayabilir ve kullanıcılara oturum açarken parola dışında bir erişim yöntemi sunabilirsiniz.

Authlogics kullanıcı dostu arayüzüyle parolasız oturum açma işlemiyle kullanıcıların kimliklerini doğrulamasını saniyeler içinde gerçekleştirir. Çeşitli regülasyonlarla uyumluluğu sağlarken parolasız doğrulama Authlogics ile çok basit hale gelir.

Bu yüzden inanıyoruz ki gelecek parolasız olacaktır.

Giderleri Azaltın

Parola sıfırlamak için sistem yöneticisine yapılan aramalar bitsin. Authlogics ile her sıfırlama için harcadığınız gizli maliyetler ortadan kalkar.

Geleceğe Uyumlu Oturum Açma

Oturumunuz basit ve güvenli olsun. Güvenilir doğrulama ile kimlik kullanım ömürlerini yönetirken, zararlı eylemlerin de önüne geçer.

Kullanıcıyı Yetkilendirin

Sistem yöneticisinin müdahalesine gerek kalmadan hesapların kontrolünü kullanıcılara verin. Self servis portalı ile kullanıcılar kendilerine yetebilecek duruma gelsinler.

Parolasız Girişin Faydaları

1.

Çok sayıda parolasız oturum açma seçeneği – parolaya ihtiyaç duyulmaz

2.

%100 çevrimdışı çalışabilir

3.

Cihazsız OTP doğrulama

4.

Stabil kullanıcı deneyimi için hem bulut hem de lokalde bulunan uygulamaları güvenli hale getirir

5.

Çok sayıda uygulamaya SSO ile erişimi basitleştirin

6.

Sistem yöneticisinin harcadığı zamandan ve harcadığınız paradan tasarruf ederken kullanıcıların MFA cihazları yönetmesine ve AD parolalarını sıfırlaması için kullanıcıları yetkilendirin

7.

Microsoft Azure, Office 365 ve Amazon Web Services gibi hizmetler için çözüm

Nasıl Çalışır?

⦁ Parolasız girişten kimlerin fayda sağlayacağını belirleyin

⦁ İlgili kullanıcı ve uygulamalar için MFA’yı etkinleştirin

⦁ Kullanıcı self servis portalını etkinleştirin

⦁ Parolasız bir hayata merhaba deyin