DMZ Bilişim Teknolojileri - WALLIX Bastion

WALLIX Bastion

WALLIX Bastion

Dijital dönüşümü hızlandırmak için güçlü doğrulama
WALLIX

Ayrıcalıklı Erişim Yönetiminde Avrupa Lideri

Kolay kurulum ve kullanımıyla WALLIX Bastion PAM çözümü, BT altyapısında bulunan, kritik konum arz eden ayrıcalıklı erişim hakları için sağlam güvenlik ve yönetim sağlar. Basitleştirilmiş PAM çözümü ile saldırı alanını daraltır, uyumluluklara yönelik gereksinimleri karşılar. KuppingerCole Analyst 2020 Leadership Compass tarafından “Overall Leader” olarak tanımlanmıştır.
Daha fazla bilgi için raporu indirin.

KAPSAMLI ERİŞİM GÜVENLİĞİ ÖZELLİKLERİ

SESSION MANAGER

Kritik varlıklarınızı siber saldırılardan güçlü ve kullanımı kolay Privileged Session Manager ile koruyun. Siber güvenlik uyumluluk gereksinimlerini ve ayrıcalıklı erişimlerin kayıtlarına erişirken sistem yöneticilerinin verimliliğini arttırırken ayrıcalıklı erişimler üzerinde denetim imkânı elde edin.

WALLIX Session Manager ile doğru kişinin doğru yere erişimini sağlarken bilgisayar ağı varlıklarınıza yapılan erişimler üzerinde güvenliğinizi sekteye uğratmadan yönetim, kontrol ve denetim edinin.

GÜVENLİ UZAKTAN ERİŞİM

Dünya çapında tüm işletmelerde uzaktan çalışma eylemi artarken, geleneksel VPN çözümleri maliyetleri ve karmaşıklıkları sebebiyle tercih edilmez hale gelmektedir.

Sistem yöneticilerine ve iş yüklenicilere HTML-5 tabanlı uzaktan bağlantı çözümümüzle herhangi bir tarayıcı üzerinden güvenli erişim sağlayabilirsiniz. RDP, SSH veya telnet bağlantılarına ihtiyacı basit ve çok fonksiyonlu WALLIX Bastion ile ortadan kaldırabilirsiniz. Uzak bağlantıları lokalde açtığınız oturumlarla aynı seviyede kontrol, onay takip ve denetleme imkanlarıyla yönetebilir, sistem yöneticilerine istenilen her yerden erişime sahip hesaplara ait kontrol, denetim ve analiz imkânı sağlayabilirsiniz.

YERİNDE ve ZAMANINDA ERİŞİM

Yerinde ve zamanında erişim bilişim varlıklarını korumak için en güvenli yoldur ve doğru kişinin doğru kaynaklara erişimini amaca yönelik ve doğru zamanda sağlar. Erişim sahiplerine sadece ihtiyaç olduğu zamanlarda ayrıcalık tanınması, saldırı alanının daraltılması, iç tehditlerin en aza indirilmesi ve hassas varlıklara yönelik güçlü bir koruma imkânı sunar.

ÖLÇEKLENEBİLİR KOLAY PAM

Ölçeklenebilir kurulumu uygun fiyata alın.

PAM çözümü kurulumu sonrasında işi biten bir çözüm değildir. WALLIX Bastion işletmelere makro seviyedeki ihtiyaçlara cevap veren, uzun dönem sürdürülebilir yaklaşım ile ayrıcalıklı erişim güvenliğinde işletmelere modüler şekilde ihtiyaçları karşılayan bir çözümdür. Bastion ile güvenli erişimi hızlı ve kolayca altyapınıza entegre edin, dilerseniz kademeli olarak ek bileşenler ekleyin.

ROBOTİK İŞLEM OTOMASYONU (RPA)

RPA, gün geçtikçe bilişim ve altyapı şemalarında gündeme gelen bir maddedir. İmtiyazlı Erişim Yönetim (PAM) araçlarını verimli şekilde kullanabilmek ve çalışanların görevlerini otomasyon haline getirebilmeleri için granülerlik daha fazla ihtiyaç haline gelmektedir. WALLIX Bastion REST API ile kullanıcılar her zamanki arayüzlerine ulaşır gibi Bastion’ın herhangi bir özelliğine ulaşabilir. Geleneksel grafik arabirimde bulunan tüm özellikler bir API üzerinden kullanılabilir, böylece Bastion size kapsamlı bir şekilde kullandığınız arabirimi kontrol etmenize izin verir.

WALLIX Bastion

ESNEK LİSANSLAMA

Tüm iş modellerine uyumlu Bastion lisanslama tipleri:

1, 2 ve 3 yıllık bakım lisansı
1, 2 ve 3 yıllık kalıcı lisans bakım lisansı
Talep üzerine aylık lisanslama

YÖNETİLEBİLİR SERVİSLER

WALLIX uzman ekibi tarafından destekli, hizmet olarak sunulan PAM ile zaman ve kaynaklarınızdan tasarruf edin
İster son kullanıcı ister WALLIX ekibi tarafından Yönetilebilen Bastion Hizmeti hem lokalde hem de bulut üzerinden kullanılabilir
Minimum 3 yıllık lisanslama ile Gold seviye destek sağlanır

BULUT UYGULAMA MARKETİ

WALLIX Bastion bir çok bulut platformu yanında bir çok ortamda çalışır:

AWS
Azura
GCP
KVM/OpenStack
Hyper-V
VMWare

WALLIX Bastion, küçük v orta ölçekli işletmelerden, kurumsal işletmelere kadar taleplere yanıt veren üç ayrı paket ile hizmetinize sunulmaktadır:

- Bastion Classic Pack: Uyumluluk gereksinimlerine ve kritik varlıkları korumaya yönelik küçük ve orta ölçekli işletmelere yönelik kolay ve hızlı kurulum sağlayan paket
- Bastion Advanced Pack: Kurumsal ölçekte olan işletmelere ileri düzey ek entegrasyon özellikleriyle ayrıcalıklı hesapların yönetilmesini kritik varlıkların korunmasını ve uyumluluk gereksinimlerini sağlayarak mükemmel bir çözüm sunan paket
- Bastion Premium Pack: Çok büyük ölçekteki kurumlara ileri düzey özellikler sunan, sınırsız sayıda kullanıcı ve kaynak desteği sağlayan paket

Wallix Bastion

PASSWORD MANAGER

Yüksek teknolojili şifreleme teknikleriyle korunan parolaları çalınma ve paylaşıma karşı korur, denetimli saklama modülü ile giriş bilgilerini güvenli şekilde depolar. Yapışkanlı kağıtlara, excel dosyaları içine, daha da kötüsü olan düz metin ile not edilen şifrelerin kullanımını ortadan kaldırın. Ayrıcalıklı hesaplara yönelik uygulamadan uygulamaya parola yönetimi gibi yüksek seviye parola güvenlik kontrolü temin edin.

WALLIX Password Manager, parolaları, gizli bilgileri ve giriş bilgilerinin sistem yöneticilerince kolayca denetlenip, düzenlenmesine olanak sağlar. WALLIX Vault ile entegre çalışan WALLIX Password Manager, dilerseniz üçüncü parti parola saklama ortamlarıyla entegre çalışabilir, bu sayede mevcut yatırımlarınızın güvenlik seviyelerini arttırabilirsiniz.
Wallix Bastion

ACCESS MANAGER

BT yöneticileri ve BT tedarikçileriniz için her yerden güvenli bir şekilde isteklerinize göre uyum sağlayabilen uzaktan erişim sağlamanın yanında, doğru kişinin, doğru kaynaklara, doğru zaman dilimlerinde erişimini sağlayarak BT güvenliğinizi üst seviyelere taşıyın.

Access Manager’ın oturum yönetimiyle donatılmış HTML 5 web tarayıcı tabanlı bağlantısı ile RDP, SSH ve Telnet bağlantılara olan ihtiyacı ortadan kaldırın.

WALLIX Access Manager, ayrıcalıklı hesap oturumları için ileri düzey çoklu-Bastion Global Search özelliği ile adli analiz yapabilir ve birçok Bastion örnek kimliği üzerinde paylaşımlı hesap ile çalışan kullanıcıları birbirinden ayırt edebilirsiniz.
Wallix Bastion

PEDM (Privilege Elevation and Delegation Management)

Sistem yöneticilerinin hakları hayati varlıklarınız üzerinde kritik açıkları oluşturabilir. PEDM ile firmanızın üretkenliğini etkilemeden doğru kullanıcının, doğru zamanda, doğru giriş ayrıcalıklarına eriştiklerinden emin olursunuz.

PEDM, en hassas BT kaynaklarınıza erişiminiz üzerinde tam kontrol sağlar. Gereğinden fazla yetkisi olan kullanıcıları ortadan kaldırır, çalışma ekibinizin verimliliğini düşürmeden güvenlik risklerini azaltır.